Urząd Miasta i Gminy Olkusz

Ułatwienia

Menu Główne

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w spotkaniu konsultacyjnym dotyczącym utworzenia połączenia kolejowego Krakowa z Olkuszem.

Spotkanie dotyczy projektu „Studium Planistyczno-Prognostyczne w ramach II etapu naboru do Programu Uzupełniania Lokalnej i Regionalnej Infrastruktury Kolejowej – Kolej + do 2028 roku dla projektu pn.  BUDOWA POŁĄCZENIA KOLEJOWEGO KRAKÓW – OLKUSZ”, realizowanego na zlecenie Województwa Małopolskiego przez konsorcjum firm Infra – Centrum Doradztwa Sp. z o.o. i Instytut Kolejnictwa.

Ideą tej inwestycji jest poprawa konkurencyjności transportu kolejowego pomiędzy Krakowem i Olkuszem. Środkiem do tego celu będzie budowa łącznicy pomiędzy liniami kolejowymi 133 i 156 (Borowa Górka – Pieczyska), która pozwoli na ominięcie stacji kolejowej Jaworzno Szczakowa. Dzięki temu, bezpośrednie pociągi regionalne z Krakowa do Olkusza (kursujące przez Krzeszowice, Trzebinię, Bukowno) uzyskają atrakcyjny czas przejazdu, konkurencyjny wobec transportu drogowego. Elementem inwestycji ma być też budowa nowego przystanku kolejowego na linii 156, w rejonie Zalewu Sosina w Jaworznie.

Spotkanie konsultacyjne odbędzie się w dniu 17 września 2021 r. (piątek) o godz. 17:00.

Spotkanie odbędzie się w formie zdalnej. Zainteresowane osoby prosimy o przesłanie zgłoszenia na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript., do dnia 16 września (czwartek). Link do telekonferencji zostanie przesłany zgłoszonym osobom w dniu 16 września wieczorem wraz ze szczegółowymi informacjami dotyczącymi projektu.