Urząd Miasta i Gminy Olkusz

Ułatwienia

Menu Główne

Flaga

Rozpoczęły się prace związane z budową zaplecza sportowego z trybunami na terenie Parku Czarna Góra w Olkuszu. Ich wartość sięga ponad 7,3 mln złotych, natomiast Gmina Olkusz na realizację zadania uzyskała dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych oraz z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w łącznej wysokości przekraczającej 3,5 mln złotych. Inwestycja ma być gotowa jesienią przyszłego roku.

- Rewitalizacja Parku Czarna Góra, której efekty już możemy podziwiać, kosztowała dotychczas 14,5 mln złotych. W większości były to środki unijne. Teraz podejmujemy się kolejnego etapu – budowy zaplecza sportowego z trybunami. W ten sposób domykamy wieloletni plan inwestycyjny dla Parku Czarna Góra. Będzie to nowoczesny i uniwersalny obiekt, z którego możemy być dumni – mówi Roman Piaśnik, burmistrz Olkusza.

Trybuny

W ramach rozpoczętej już inwestycji powstanie dwukondygnacyjny budynek zaplecza sportowego, w którym znajdzie się miejsce na zadaszone trybuny z wydzieloną częścią dla kibiców gości. W widowiskach sportowych będzie mogło uczestniczyć blisko 600 kibiców. Powstaną także: sala konferencyjna, szatnie dla zawodników, stanowisko spikera, nowoczesna kotłownia, ubikacje oraz pomieszczenia do magazynowania sprzętu sportowego. Obiekt zostanie przystosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami oraz będzie spełniał wymagania określone przez Polski Związek Piłki Nożnej dla infrastruktury niezbędnej do przeprowadzania rozgrywek III ligi piłki nożnej. Część sportową uzupełni mniejszy, wkomponowany w całość inwestycji, budynek zaplecza sędziowskiego.

Zmieni się również układ komunikacyjny w części Parku, w której powstaje nowa inwestycja. Wybudowana zostanie nowa droga wewnętrzna z placem manewrowym oraz parkingami dla samochodów osobowych oraz autobusów. Całość zostanie oświetlona energooszczędnymi oprawami ledowymi.

Projekt trybun

Inwestycję wykona przedsiębiorstwo TIGMA-BUD Sp. z o.o. Pierwsze prace już się rozpoczęły.

- Wszyscy wiemy, że sport to zdrowie, dlatego inwestycje w infrastrukturę są potrzebne. Odwiedzający Park Czarna Góra już teraz zgodnie powtarzają, że jest to miejsce, w którym aktywne spędzanie czasu jest prawdziwą przyjemnością. Po wybudowaniu trybun i tężni solankowej nasi mieszkańcy będą mogli korzystać z obiektu unikalnego w skali całej Polski – podsumowuje Roman Piaśnik.

Trybuny Czarna Góra