Urząd Miasta i Gminy Olkusz

Ułatwienia

Menu Główne

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Braciejówce był gospodarzem miejsko-gminnych obchodów Dnia Edukacji Narodowej, tradycyjnie obchodzonych 14 października. Dzień Nauczyciela stał się okazją do serdecznych życzeń kierowanych pod adresem nauczycieli oraz wszystkich osób związanych z edukacją. 

- Nauczyciel jest przewodnikiem, który ze swoimi uczniami wyrusza we wspólną drogę – poznając świat, zdobywając wiedzę i kształtując charakter. Jest autorytetem, wzorem do naśladowania, bardzo często przyjacielem. Dziękuję wszystkim dyrektorom, nauczycielom i pracownikom szkół oraz przedszkoli za Wasz codzienny trud i zaangażowanie, które sprawiają, że możemy być dumni z najmłodszych pokoleń – mówił Roman Piaśnik, burmistrz Olkusza.

Dzień Nauczyciela

Tradycyjnie w Dniu Edukacji Narodowej wręczane są akty nadania stopnia awansu zawodowego nauczyciela mianowanego, nagrody burmistrza oraz nagrody dyrektora szkoły. Nie inaczej było w tym roku. Gratulacjom dla wyróżnionych nauczycieli towarzyszyły wyrazy uznania dla pracy oraz liczne brawa od zgromadzonych gości. Nauczyciele z Gminy Olkusz otrzymali w tym roku również inne nagrody, m.in. Małopolskiego Kuratora Oświaty, Ministra Edukacji i Nauki, czy medale KEN. Jeden z pracowników administracyjnych otrzymał natomiast Odznaczenie Państwowe w postaci Srebrnego Krzyża Zasługi.

Dzień Nauczyciela

Dzień Nauczyciela

Na zakończenie obchodów zgromadzeni obejrzeli błyskotliwy program artystyczny w wykonaniu uczniów szkoły.

Dzień Nauczyciela

Dzień Nauczyciela

Dzień Nauczyciela