W ostatnich dniach dokonano odbiorów kolejnych zakończonych zadań: Mieszkańcy ul. Pięknej w Olkuszu mogą już korzystać z przebudowanej drogi dojazdowej do swoich posesji, natomiast rowerzystów ucieszy zakończenie budowy ścieżek rowerowych wzdłuż ul. Słowackiego, za Miejskim Ośrodkiem Kultury w Olkuszu oraz od ul. Jasnej do zamku Rabsztyn. Wartość prac to blisko 660 tys. złotych.

- Nieustannie prowadzone są inwestycje, mające na celu poprawę infrastruktury drogowej w Mieście i Gminie Olkusz. Wśród właśnie zakończonych zadań znalazły się przede wszystkim te, które szczególnie docenią rowerzyści. Zamek Rabsztyn stał się prawdziwą perłą turystyczną, którą do tej pory odwiedziło blisko 60 tys. osób. Turyści i nasi Mieszkańcy lubią spędzać czas w jego murach, w restauracji, czy na wzgórzu zamkowym. Od teraz można do niego dojechać nowym, bardzo ładnym szlakiem rowerowym – mówi Roman Piaśnik, burmistrz Olkusza.

Piękna

Przebudowa ul. Pięknej w Olkuszu, uwzględniająca m.in. wykonanie kanalizacji burzowej, profilowanie drogi, a także ułożenie nawierzchni – wartość 298 tys. złotych.

Ścieżka

Wykonanie utwardzenia terenu od ul. Jasnej w Olkuszu do zamku Rabsztyn – wartość 222 tys. złotych.

Odbiór ścieżki

Wykonanie ścieżki rowerowej po północnej stronie Miejskiego Ośrodka Kultury w Olkuszu – wartość 97 tys. złotych.

Odbiór ścieżki

Wykonanie ścieżki rowerowej wzdłuż ul. Słowackiego w Olkuszu – wartość 40 tys. złotych.

Ścieżki rowerowe zostały wykonane w ramach szerszego zadania o nazwie Utworzenie pętli rowerowych oraz infrastruktury turystycznej na obszarze powiatu olkuskiego jako zintegrowanego produktu turystycznego. W ramach tego projektu trwa budowa ścieżki rowerowej przy ul. Kocjana w Olkuszu. Wartość tej inwestycji to 519 tys. złotych.