Urząd Miasta i Gminy Olkusz

Ułatwienia

Menu Główne

W ostatnich dniach zakończyły się odbiory techniczne następnych inwestycji, służących już najmłodszym i nieco starszym Mieszkańcom Miasta i Gminy Olkusz. Są to dwa place zabaw – przy Szkole Podstawowej w Zawadzie i przy Szkole Podstawowej Nr 5 w Olkuszu, a także ulica M. Dąbrowskiej w Sienicznie i alejka pieszo-jezdna na terenie Parku Rekreacyjno-Krajobrazowego Silver Park. Łączna wartość prac wyniosła 257 tys. złotych.

- Z zakończonych właśnie zadań najbardziej zadowoleni będą najmłodsi mieszkańcy naszej gminy. Inwestowaliśmy w place zabaw, ale także w drogę przy Szkole Podstawowej w Sienicznie oraz w Silver Parku, z którego tak chętnie korzystają dzieci i młodzież. Oczywiście – planujemy i realizujemy więcej inwestycji, z których wkrótce będą mogli korzystać mieszkańcy, także młode pokolenia – komentuje Roman Piaśnik, burmistrz Olkusza.

Odbiory

Przy Szkole Podstawowej Nr 5 pojawiły się nowe urządzenia zabawowe – czworokąt sprawnościowy oraz stół do ping ponga. Ułożono bezpieczną nawierzchnię, a przy boisku zamontowano piłkochwyty.

Plac SP5

W Zawadzie stanęły nowe huśtawki. Ponadto, prace polegały także na ułożeniu geowłókniny oraz warstwy piasku.

Plac Zawada

Z nowego odcinka ulicy M. Dąbrowskiej korzystają już mieszkańcy Sieniczna. Zadanie polegało m.in. na wykonaniu niezbędnych prac geodezyjnych, nowej podbudowy, nawierzchni, poboczy oraz zjazdów.

Sieniczno ulica M. Dąbrowskiej

W Parku Rekreacyjno-Krajobrazowym Silver Park wytyczono nowe alejki pieszo-jezdne. W niedalekiej przyszłości zostaną one dodatkowo oświetlone.

Silver Park