Urząd Miasta i Gminy Olkusz

Ułatwienia

Menu Główne

Aktywne zabawy sportowe, ciekawe warsztaty plastyczne i muzealne, a także zimowe zabawy z książką i warsztaty projektowania. To tylko część bogatej oferty bezpłatnych zajęć, jakie na zbliżające się ferie zimowe przygotowały: Miejski Ośrodek Kultury, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna.

Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu

Ciekawą ofertę zajęć dla dzieci i młodzieży przygotował Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu. Dom Kultury zaprasza na zajęcia plastyczne, taneczne oraz kreatywne, a także seanse kinowe dla dzieci. Z kolei w nowej ekspozycji „Podziemny Olkusz” dzieci będą mogły wziąć udział w zajęciach muzealnych.

Szczegółowy program akcji „Ferie z MOK” można znaleźć tutaj

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu

Jeśli ktoś chce aktywnie spędzić zimowe ferie, to powinien zainteresować się ofertą zajęć, jakie przygotował Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu. Będą turnieje i animacje sportowe, zajęcia dla miłośników piłki nożnej, tenisa stołowego i pływania, a także zajęcia w ramach 28. Akademii Karate i Samoobrony.

Szczegółowy program akcji „Ferie z MOSiR-em” można znaleźć tutaj

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Olkuszu

Różnorodną ofertę zajęć przygotowała także Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Olkuszu w ramach akcji „Ferie w Bibliotece”. Podczas ferii chętni będą mogli wziąć udział w ciekawych warsztatach tematycznych, począwszy od zimowych zabaw z książką, po warsztaty programowania.

Szczegółowy program akcji „Ferie w Bibliotece” można znaleźć tutaj

Galeria Sztuki Współczesnej BWA w Olkuszu

W olkuskiej galerii BWA do 25 stycznia prezentowana jest wystawa malarstwa Beaty Będkowskiej pt. „Spotkaj mnie tam, gdzie niebo dotyka morza”.

Punkt Informacji Turystycznej w Olkuszu

Dzieci i młodzież zapraszamy do wspólnej wędrówki z przewodnikiem po „Srebrnym Szlaku Gwarków Olkuskich” w ramach akcji „Środy z gwarkami”. Poza tym zachęcamy do rozwiązywania  indywidualnych questów, które można otrzymać bezpłatnie w Punkcie Informacji Turystycznej MSiT (ul. Floriańska 8).

 

Oczywiście zachęcamy także do zimowych wędrówek po okolicach Olkusza. Nawet zimą warto wybrać się do rezerwatu przyrody Pazurek, wspiąć się na Januszkową Górę, odwiedzić wzgórze zamkowe w Rabsztynie, a w weekendy zwiedzić zamek, czy pospacerować po Pustyni Błędowskiej. W olkuskim Punkcie Informacji Turystycznej czekają bezpłatne ulotki, foldery i mapy, które ułatwią zaplanowanie zimowej wędrówki.