Już przed godziną 12:00 przed Punktem Zbiórki na rzecz Ukrainy ustawiły się pierwsze osoby, przynosząc najpotrzebniejsze produkty medyczne, żywnościowe, chemiczne oraz ubrania, z przeznaczeniem dla potrzebujących pomocy. Zbiórka trwała do godziny 20:00, a Punkt przy Al. 1000-lecia odwiedziły tłumy.

- O niesamowitej mobilizacji Mieszkańców Miasta i Gminy Olkusz – choć nie tylko, bo Punkt odwiedzany był również przez Mieszkańców innych gmin – niech świadczy fakt, że dziś na granicę z Ukrainą wyjechały pierwsze transporty. Jest to również zasługa wolontariuszy, organizacji pozarządowych oraz firm, bezinteresownie włączających się w trwającą zbiórkę. Dziękuję wszystkim za to, że w chwili próby tak pięknie się solidaryzują – komentuje Roman Piaśnik, burmistrz Olkusza.

Zbiórka

To był pierwszy dzień działania Punktu Zbiórki. Będzie on czynny tak długo, jak będzie to potrzebne. Wszyscy chcący przyłączyć się do wsparcia potrzebujących z Ukrainy mogą wesprzeć Zbiórkę od poniedziałku do piątku w godzinach od 15:00 do 20:00 oraz w soboty i niedziele od 12:00 do 20:00. Pomóc można także w inny sposób. Chęć można zgłosić na facebookowej grupie Olkusz pomaga Ukrainie lub pod adresem mailowym Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. . Na facebooku publikowane są również bieżące komunikaty o tym, jaka forma pomocy jest w danej chwili najbardziej potrzebna.

Zbiórka