Minął drugi dzień funkcjonowania Punktu Zbiórki na rzecz Ukrainy. Prowadzona w weekend akcja to setki osób, które wsparły potrzebujących w wyniku konfliktu na Ukrainie, a w efekcie tysiące ofiarowanych materiałów i przedmiotów pierwszej potrzeby. Zbiórka nadal trwa.

- Jestem pełen podziwu dla wszystkich zaangażowanych w Zbiórkę za wytrwałość, dużą chęć działania oraz wielkie serce. Mimo kolejnych transportów, które trafiają do najbardziej potrzebujących, uruchomiliśmy drugi magazyn na dary, a w przechowaniu części otrzymanych rzeczy jeszcze wczoraj pomogła nam OSP w Olkuszu. Dzięki temu Punkt Zbiórki nadal prowadzony jest przy Ośrodku Pomocy Społecznej na Al. 1000-lecia 15C. Bardzo mocno wszystkim dziękuję za tę mobilizację - mówi Roman Piaśnik, burmistrz Olkusza.

Zbiórka ukrainy

Wszyscy chcący przyłączyć się do pomocy potrzebującym z Ukrainy mogą wesprzeć Zbiórkę od poniedziałku do piątku w godzinach od 15:00 do 20:00 oraz w soboty i niedziele od 12:00 do 20:00. Pomóc można także w inny sposób. Swoją chęć można zgłosić na facebookowej grupie Olkusz pomaga Ukrainie lub pod adresem mailowym Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. . Na facebooku publikowane są również bieżące komunikaty o tym, jaka forma pomocy jest w danej chwili najbardziej potrzebna.

Zbiórka Ukraina