Urząd Miasta i Gminy Olkusz

Ułatwienia

Menu Główne

W ostatni weekend lutego w Olkuszu przy al. 1000-lecia 15C rozpoczął swoją działalność Punkt Zbiórki Darów na rzecz Ukrainy. Od tego czasu wsparcie, pochodzące z tego miejsca, zostało przekazane w dziesiątki miejsc: od lokalnej pomocy na terenie Olkusza, po punkty w Ukrainie. Od poniedziałku 14 marca w pawilonie przy al. 1000-lecia 2B/10 oficjalnie będzie działał drugi Punkt – Pomocy Uchodźcom, którzy schronienie przed wojną znaleźli w Srebrnym Mieście.

- To niezwykle poruszające i motywujące, że nasi Wolontariusze nie tylko znakomicie poradzili sobie w Punkcie, który działa od końca lutego, ale też z dużym zapałem zaangażowali się w tworzenie drugiego Punktu, z którego pomoc popłynie do najbardziej potrzebujących obywateli Ukrainy, którzy uciekli przed wojną do Olkusza bez żadnych środków do życia. Bardzo dziękuję Wolontariuszom za wsparcie obu inicjatyw oraz aktywność przy innych przedsięwzięciach, których w Srebrnym Mieście jest bardzo dużo. To przede wszystkim Wasza praca sprawiła, że tysiące uchodźców znajdują w naszym kraju spokój i bezpieczeństwo – komentuje Roman Piaśnik, burmistrz Olkusza.

Pomoc Ukrainie

Punkt pomocy Ukrainie

Jak informują koordynatorzy zbiórki na facebookowej grupie @Olkusz pomaga Ukrainie, zasady działania Punktu Pomocy Uchodźcom będą następujące:

  • Do Punktu trafi część rzeczy zebranych w Punkcie Zbiórki Darów przy al. 1000-lecia 15C;
  • Wydawane będą ubrania, buty, ręczniki, środki czystości, kołdry, koce, pościel, wózki, jedzenie (na pierwsze dni) itd.;
  • Uchodźca musi pojawić się w Punkcie osobiście;
  • Nie będą wydawane rzeczy osobom, które przyjmują uchodźców.

Punkt Pomocy Uchodźcom przy al. 1000-lecia 2B/10 będzie czynny przez trzy dni w tygodniu: w poniedziałki, środy i piątki w godzinach od 15:30 do 18:30.

Punkt pomocy Ukrainie

Jednocześnie zmianie ulegają godziny otwarcia Punktu Zbiórki Darów zlokalizowanego przy al. 1000-lecia 15C. Od poniedziałku do piątku będzie czynny w godzinach od 15:00 do 19:00, natomiast w soboty od 12:00 do 18:00. W niedziele Punkt będzie nieczynny.