Urząd Miasta i Gminy Olkusz

Ułatwienia

Menu Główne

Szanowni Państwo,

Wielu Mieszkańców Miasta i Gminy Olkusz zapewniło schronienie oraz wyżywienie obywatelom Ukrainy, których działania wojenne zmusiły do szukania bezpieczeństwa poza granicami swojego kraju. Dziękuję Wam z całego serca za tę pomoc.

W związku z koniecznością oficjalnego zgłoszenia przez Gminę Olkusz zapotrzebowania na środki finansowe z Funduszu Pomocy m.in. na wypłatę świadczeń pieniężnych na podstawie art. 13 ustawy z dnia 12 marca 2022 o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym,

zwracam się do wszystkich osób, które przyjęły uchodźców do swoich domów i mieszkań oraz planują ubiegać się o przyznanie świadczeń pieniężnych z tego tytułu o zgłoszenie liczby przyjętych osób.

Zgłoszeń należy dokonywać pod numerem telefonu 32 626 02 09 lub pod adresem mailowym Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. najpóźniej do piątku 18 marca 2022 roku do godziny 10:00.

Na chwilę obecną nie zostały nam przekazane bardziej szczegółowe informacje w tym zakresie, również dotyczące możliwych terminów wypłaty świadczeń. O wszystkich zmianach będziemy informować na bieżąco.

Jeszcze raz serdecznie dziękuję wszystkim, którzy angażują się – często zupełnie bezinteresownie – w pomoc dla Przyjaciół z Ukrainy.

 

Z życzeniami zdrowia i wyrazami szacunku

Roman Piaśnik

Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz