Urząd Miasta i Gminy Olkusz

Ułatwienia

Menu Główne

W listopadzie ubiegłego roku rozpoczęła się modernizacja kompleksu basenowego na terenie OSW „Czarna Góra” w Olkuszu. Roboty obejmują zarówno niecki basenowe, technologię filtrowania i obiegu wody, trybuny przy basenie, jak również budynek ratowników oraz szatni. Duży nacisk kładziony jest na jakość wykonanych prac oraz ich terminowość – zakończyć się mają przed sezonem kąpielowym. Całość prac wyceniono na ok. 6 mln złotych.

- Ponad dwudziestoletni basen bardzo często nas zawodził, a prowadzone doraźne remonty okazywały się rozwiązaniami jedynie tymczasowymi. Zmieniły się technologie i wykorzystywane materiały, które dziś o wiele lepiej odpowiadają tego typu obiektom. Trwająca gruntowna przebudowa da nam pewność, że basen będzie odpowiadał współczesnym standardom wypoczynku i będzie znacznie mniej awaryjny. Mieszkańcy – głównie najmłodsi – z pewnością docenią również nowe urządzenia zabawowe – komentuje Roman Piaśnik, burmistrz Olkusza.

Modernizacja basenu

Uważni obserwatorzy z pewnością wiedzą już, że dobiegły końca prace związane z ociepleniem, wykonaniem nowej elewacji i wymianą pokrycia dachowego budynków szatni i socjalno-bytowych. Modernizacja objęła również pomieszczenie ratowników. W części basenowej trwa natomiast reprofilacja rynien. Ponadto przygotowywane są podłączenia dla nowych atrakcji basenowych, co wymaga rozbudowy istniejącego pomieszczenia technologicznego. W przygotowaniu są podłoża na potrzeby wyłożenia folii basenowej. W budowie jest także zbiornik przelewowy. Aktualnie prowadzone prace obejmują też modernizację technologii uzdatniania wody. Równocześnie dostarczane są pompy ciepła do podgrzewania wody w strefie rekreacyjnej.

Modernizacja basenu

Modernizacja basenu

Modernizacja basenu

Modernizacja basenu

- Duży nacisk kładziemy na to, by zmodernizowany obiekt dawał jak najwięcej radości naszym mieszkańcom, stąd – prócz wymiany zużytych elementów technicznych – stawiamy na rozbudowę części rekreacyjnej basenu. Efekty tych prac zobaczymy już w tym sezonie. Park Czarna Góra stał się w ostatnim czasie prawdziwym centrum rekreacyjno-wypoczynkowym, z którego chętnie korzystają nasi Mieszkańcy w różnym wieku, ale także zawodowi sportowcy spoza terenu naszej gminy. Wszystkie te prace – trwające i planowane, jak budowa obiektu wielofunkcyjnego z lodowiskiem – są inwestycją w zdrowie Mieszkańców Miasta i Gminy Olkusz, dlatego wymagają naszej szczególnej uwagi – podsumowuje Roman Piaśnik.