Urząd Miasta i Gminy Olkusz

Ułatwienia

Menu Główne

Nie żałował nikt, kto ostatniego dnia kwietnia – w wigilię majówki – zdecydował się przybyć do zamku Rabsztyn, by wspólnie świętować rozpoczynający się sezon turystyczny. Atrakcji dla wszystkich grup wiekowych nie brakowało, a sygnał do rozpoczęcia zabawy wystrzałem armatnim dał Roman Piaśnik, burmistrz Olkusza.

- Ubiegły rok – pod kątem liczby odwiedzin naszej warowni – był rekordowy, mimo pandemii koronawirusa. I choć Olkusz jest otwarty na turystów przez cały rok, dziś symbolicznie rozpoczynamy sezon turystyczny, mając nadzieję, że nadchodzące miesiące pozwolą nam się cieszyć pięknem otaczającej nas rzeczywistości – podkreślał Roman Piaśnik.

Rozpoczęcie sezonu

W bogatym programie imprezy znalazły się m.in. spotkanie z katem, akademia rycerska, pokazy sokolnicze, pokazy walk rycerskich, fireshow, czy stoiska promocyjne Srebrnego Miasta oraz Małopolskiej Organizacji Turystycznej. Znakomity poczęstunek przygotowało Koło Gospodyń Wiejskich z Bogucina Małego, a wielu amatorów kawy raczyło się nią w niezwykle urokliwym klimacie rabsztyńskiej kawiarenki.

Rozpoczęcie sezonu

Rozpoczęcie sezonu

Rozpoczęcie sezonu

Rozpoczęcie sezonu

Rozpoczęcie sezonu

 

Jeśli komuś nie udało się dotrzeć „na Rabsztyn” 30 kwietnia, będzie miał ku temu jeszcze wiele okazji. Administrator zamku – Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu – przygotował wiele niespodzianek, które będzie można odkrywać w kolejne weekendy. Szczegółowy program zostanie opublikowany niebawem, natomiast już dziś warto w kalendarzu zakreślić datę 2 maja 2022 roku. To właśnie wtedy – z okazji święta flagi – na zamku organizowany jest piknik, którego zwieńczeniem będzie koncert zespołu Brathanki.

Już teraz serdecznie zapraszamy – nie tylko na zamek Rabsztyn, ale również do innych atrakcji turystycznych w Olkuszu. Szczególnie warto odwiedzić najnowszą ekspozycję Podziemny Olkusz, znajdującą się w samym sercu Srebrnego Miasta.

Nieco wcześniej, bo 26 marca bezpłatną wycieczką „Poznaj historię Srebrnego Miasta” rozpoczął sezon olkuski Punkt Informacji Turystycznej. Wycieczka odbyła się w ramach akcji „Olkuskie Spacery Historyczne” organizowanej przez Urząd Miasta i Gminy w Olkuszu we współpracy z partnerami. Od kwietnia olkuski Punkt ma nową siedzibę na parterze budynku dawnego starostwa (Rynek 4), w którego podziemiach znajduje się górnicza część ekspozycji Podziemny Olkusz.

 

Więcej zdjęć znajdziecie na naszym profilu na facebooku: https://www.facebook.com/olkuszsrebrnemiasto/posts/2276037505885411