Urząd Miasta i Gminy Olkusz

Ułatwienia

Menu Główne

5 maja w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Olkuszu odbyły się obchody jubileuszu 60-lecia istnienia Szkoły Podstawowej Nr 4. Zgromadzeni na uroczystości chętnie dzielili się swoimi wspomnieniami z życia szkoły, a życzenia z okazji okrągłej rocznicy złożył burmistrz Roman Piaśnik. Pamiętano również o płk. Francesco Nullo, którego 159. rocznica śmierci przypadała w dniu obchodów.

- Dyrekcji, gronu pedagogicznemu, rodzicom i wszystkim przyjaciołom Szkoły Podstawowej Nr 4 serdecznie dziękuję za wytrwałość i energię, które sprawiają, że uczniowie mają motywację i dobre warunki do odkrywania otaczającego ich świata. Przed momentem złożyliśmy hołd przed grobem Francesco Nullo – patrona szkoły. Dziękuję również za to, że w tej szkole pielęgnowane są wartości tak istotne w dzisiejszych czasach: szacunek dla ojczyzny i jej bohaterów, a także wrażliwość na potrzeby innych ludzi. Jestem przekonany, że Szkoła Podstawowa Nr 4 przeżyje jeszcze wiele wspaniałych jubileuszy. Możecie być dumni ze swoich osiągnięć, tak jak my wszyscy jesteśmy dziś dumni z Was – mówił w okolicznościowym przemówieniu Roman Piaśnik, burmistrz Olkusza.

60 lat SP4

Swoimi refleksjami, dotyczącymi pracy w Szkole Podstawowej Nr 4, wcześniej podzielił się jej dyrektor Mirosław Jurczyk. W okolicznościowych przemówieniach liczne gratulacje z okazji jubileuszu składali przedstawiciele władz samorządowych oraz instytucji publicznych współpracujących ze szkołą.

60 lat SP4

Niezwykle interesujący był również program artystyczny zaprezentowany przez uczniów. W ciekawy sposób przedstawiona została bogata historia Szkoły Podstawowej Nr 4.

60 lat SP4

60 lat SP4

Uroczyste obchody rozpoczęły się jednak wcześniej – w bazylice pw. św. Andrzeja Apostoła odbyła się Msza św., której przewodniczył biskup Grzegorz Kaszak. Następnie szkolny korowód odprowadził wszystkich uczestników na Stary Cmentarz, gdzie złożone zostały wieńce pod pomnikiem płk. Francesco Nullo, który 5 maja 1863 roku zginął w powstaniu styczniowym w bitwie pod Krzykawką.

60 lat SP4

60 lat SP4

60 lat SP4

60 lat SP4

60 lat SP4

Więcej zdjęć znajduje się na naszym profilu na facebooku: https://www.facebook.com/olkuszsrebrnemiasto/posts/2280558022100026