Urząd Miasta i Gminy Olkusz

Ułatwienia

Menu Główne

Już niebawem – w pierwszy weekend czerwca – odbędą się Dni Olkusza 2022. Po długiej przerwie Święto Srebra uświetnią swoimi występami znakomite gwiazdy: Lady Pank, Roksana Węgiel, Sebastian Riedel & CREE oraz zespół GRA-MY. Do wspólnego ruchu publiczność zagrzeje natomiast Lenka Klimentova. Nie braknie również atrakcji towarzyszących, m.in. występów lokalnych artystów, korowodu ulicami miasta, wesołego miasteczka, czy pokazu świateł i laserów.

- Gorąco zapraszam wszystkich Mieszkańców oraz Gości na święto naszego miasta. Specjalnie dla Was przygotowaliśmy wiele atrakcji, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie. To będą dwa dni pełne pozytywnych wrażeń. Będziemy mogli podziwiać zarówno gwiazdy wielkiego formatu, jak również młode, lokalne, bardzo obiecujące talenty. Serdecznie dziękuję sponsorom imprezy, których wsparcie – nie tylko przy tej okazji – jest bezcenne – komentuje Roman Piaśnik, burmistrz Olkusza.

Dni Olkusza 2018

fot. Święto Srebra - Dni Olkusza 2018

SOBOTA – 4 CZERWCA 2022

Tradycyjnie obchody Święta Srebra – Dni Olkusza rozpoczną się od przemarszu barwnego korowodu ulicami miasta. Zabawa na dobre rozpocznie się, gdy korowód dotrze na rynek. Po oficjalnym otwarciu przez burmistrza Romana Piaśnika nastąpi wręczenie nagród i prezentacja laureatów I Konkursu Tanecznego. Potem rozpoczną się – przewidziane na ten dzień – prezentacje artystyczne. Wystąpią uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 5 i Nr 1 w Olkuszu, a tę część imprezy wzbogaci dodatkowo przedstawienie muzyczno-taneczne dla dzieci w wykonaniu pracowni artystycznych Miejskiego Ośrodka Kultury w Olkuszu. Olkuskiej publiczności zaprezentują się również: sekcja akrobatyki sportowej UKS Korona Olkusz, młodzież z I Liceum Ogólnokształcącego w Olkuszu, Ognisko Muzyczne „DodiArt” oraz olkuski artysta Łukasz Majda.

O godzinie 18:00 wystąpi zespół GRA-MY. Dużą ciekawostką będzie występ zespołu wokalno-instrumentalnego utworzonego przy Miejskim Ośrodku Kultury w Olkuszu. Gwiazdą wieczoru będzie Sebastian Riedel & Cree.

Cree

Zespół Cree został założony w 1994 roku w Tychach przez Sebastiana Riedla i Sylwestra Kramka. Muzycy nie ukrywają, że Rysiek Riedel wywarł na nich silny wpływ. Wokalista Dżemu, który zawsze fascynował się życiem i historią Indian, wspominał, że chciałby mieć zespół o takiej nazwie. Syn spełnił marzenie ojca i tak powstał zespół Cree.

 

NIEDZIELA – 5 CZERWCA 2022

Rozpoczęcie zabawy w drugim dniu Święta Srebra zaplanowano o godzinie 13:00. Swoje umiejętności artystyczne zaprezentują: KS Flika, Olkuska Szkółka Baletowa, Skrzypcowa Szkoła Suzuki, a także uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zedermanie, Zespołu Szkół Nr 4 w Olkuszu, Szkoły Podstawowej w Zawadzie, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Integracyjnego Nr 1 w Olkuszu, Szkoły Podstawowej Nr 3 oraz Nr 4 w Olkuszu. Na profesjonalnej scenie pojawi się również Stowarzyszenie Wszyscy dla Wszystkich, a w dwóch blokach swoje niezwykłe umiejętności, potwierdzone licznymi nagrodami, udowodnią wychowankowie Szkoły Tańca Wena.

Nie lada gratką będą warsztaty taneczne z Lenką Klimentovą – profesjonalną tancerką, uczestniczką tanecznego show Polsatu Dancing with the stars. Taniec z gwiazdami.

Lenka Klimentova

Pierwszą gwiazdą wieczoru będzie Roxana Węgiel. Ta młoda artystka już dziś może pochwalić się wieloma osiągnięciami: wygrała pierwszą edycję programu The Voice Kids i trzecią Edycję programu tanecznego Dance Dance Dance. Jako pierwsza Polka zajęła najwyższe miejsce na Eurowizji Junior. Jest ponadto laureatką Europejskiej Nagrody Muzycznej MTV dla najlepszego polskiego wykonawcy oraz Nagrody Nickelodeon Kids’ Choice Awards w Los Angeles. Jej pierwszy album pokrył się platyną. Od 2021 roku współprowadzi z Idą Nowakowską program You Can Dance – Nowa generacja.

Roksana Węgiel

Zwieńczeniem dnia i całego święta będzie koncert legendarnego już zespołu rockowego Lady Pank. Od 40 lat na scenie rozgrzewają publiczność szlagierami, takimi jak "Mniej niż zero", "Kryzysowa narzeczona", czy "Fabryka małp". Zespół wydał łącznie około 30 płyt; ostatnią – jubileuszową, o tytule „LP40” – rok temu.

Lady Pank

Na zakończenie Święta Srebra – Dni Olkusza 2022 zaplanowano spektakularny pokaz świateł i laserów.

Organizatorami Święta Srebra Dni Olkusza 2022 są burmistrz Miasta i Gminy Olkusz Roman Piaśnik oraz Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęli: Przegląd Olkuski oraz Gazeta Olkuska.Dni Olkusza plakat

Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz informuje, że w związku z obchodami Święta Srebra – Dni Olkusza, odbywającymi się w dniach 4-5 czerwca 2022 r., nastąpi całkowite wyłączenie z ruchu samochodowego w obrębie rynku i przylegających ulic w dniach od 1.06.2022 r. (środa) od godz. 19:00 do 7.06.2022 r. (wtorek) do godz. 7:00.