Urząd Miasta i Gminy Olkusz

Ułatwienia

Menu Główne

Rok temu, 21 maja, Podziemny Olkusz otworzył swoje podwoje. Bardzo szybko stał się atrakcją turystyczną znaną w Polsce. Ciekawa i znakomicie zaprojektowana trasa multimedialna zachwyca turystów, którzy deklarują chęć powrotu w to niezwykłe miejsce.

- Zyskaliśmy atrakcję turystyczną, która łączy historię i współczesność oraz pokazuje bogate dzieje Ziemi Olkuskiej. Jej nowoczesny charakter podkreślają odwiedzający Podziemny Olkusz turyści. Niektórzy twierdzą nawet, że to najciekawsza podziemna trasa turystyczna w Polsce. Serdecznie dziękuję wszystkim zaangażowanym w tworzenie marki Podziemnego Olkusza. Wiem, jak dużo pracy wkładają Państwo w to, by turyści wracali z Olkusza z cudownymi wspomnieniami. Życzę, by kolejne lata przynosiły wiele dalszych sukcesów - mówił Roman Piaśnik, burmistrz Olkusza.

Roczek

IMGP6801

W Podziemnym Olkuszu odbywają się również imprezy kulturalne – koncerty i wystawy, warsztaty arteterapeutyczne dla dzieci oraz wydarzenia przybliżające historię Srebrnego Miasta.

IMGP6797

Dziś Podziemny Olkusz świętował swoje pierwsze urodziny.

IMGP6735

Od południa do późnej nocy na dziedzińcu trwał program, w którym każdy znalazł coś dla siebie.

IMGP6731

IMGP6733

Było mnóstwo ciekawych stoisk – rękodzielnicze, z biżuterią, świecami, kowalstwem artystycznym, przysmakami – tu pięknie zaprezentowały się gospodynie z Bogucina Małego, a chleb ze smalcem PSS Społem zrobił furorę. Winnica Kresy zapraszała na degustację win, a zwolennicy zdrowego trybu życia podziwiali pokazy fitness.

IMGP6810

Były pokazy rycerskie i opowieści o życiu w średniowieczu, można było ulepić naczynie z gliny i przyjrzeć się pracy kowala.

IMGP6740

IMGP6770

Na dzieci czekały quizy i malowanie olkuskich trojaków. Wielu chętnych zgłosiło się na wieczorne zwiedzanie Podziemnego Olkusza.

IMGP6748

IMGP6773

Po południu dali koncert młodzi artyści z Ogniska Muzycznego DodiArt, a wieczór należał do Moniki Korpusik i zespołu Etnos-Fos.

 1080797

Choć przewidywano burze, pogoda przez cały dzień była przepiękna – słoneczny prezent na I urodziny Podziemnego Olkusza.

P1080976