14 czerwca 2022 r. odbyła się XXXVIII  Spartakiada Dzieci i Młodzieży Miasta i Gminy Olkusz. Organizatorem spartakiady jest Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Olkuszu we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Olkuszu. Zawody wracają po 5 latach przerwy na zrewitalizowany Stadion Lekkoatletyczno-Piłkarski w OSW „Czarna Góra”. Uczestnikami spartakiady byli uczniowie z olkuskich szkół podstawowych i średnich.

- Te zawody to największe wydarzenie sportowe, którego uczestnikami są uczniowie. Bardzo się cieszę, że na terenie Miasta i Gminy Olkusz mamy tak wielu utalentowanych sportowców - mówił Roman Piaśnik, burmistrz Miasta i Gminy Olkusz, życząc jednocześnie uczestnikom zawodów satysfakcji z uzyskanych osiągnięć.

Spartakiada

Podczas uroczystego otwarcia nastąpiło zapalenie znicza przez zawodniczki SPR w Olkuszu. Przed rozpoczęciem sportowych zmagań nagrodzono najlepsze zespoły, które brały udział w XII Memoriale Juliana Kazibuta – Turniej Piłki Ręcznej. Nagrody wręczał pan Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz Roman Piaśnik, Dyrektor Miejskiego Ośrodeka Sportu i Rekreacji w Olkuszu Jacek Bujas oraz wiceprezes zarządu Stowarzyszenia Piłki Ręcznej Katarzyna Polak.

Spartakiada

Zostały wręczone puchary, medale oraz dyplomy. Ponadto każda drużyna, która brała udział w turnieju, otrzymała piłki do gry w szczypiorniaka. XXXVIII Spartakiada Dzieci i Młodzieży Miasta i Gminy Olkusz odbyła się w duchu fair play oraz w sportowej atmosferze. Zawodnicy rywalizowali w konkurencjach lekkoatletycznych: bieg na 60 m, 100 m, 600 m, 800 m, 1000 m, rzut piłką lekarską, pchnięcie kulą, skok w dal, sztafeta szwedzka, z podziałem na dziewczęta i chłopców. Najlepsi zawodnicy oraz drużyny otrzymali medale ufundowane przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu. Najlepsze szkoły w klasyfikacji generalnej otrzymały puchary.

Uczestnicy Spartakiady mieli okazję do zapoznania się z nową infrastrukturą zrewitalizowanego Parku Czarna Góra i mieli okazję do podzielenia się swoimi ciekawymi pomysłami dotyczącymi możliwości wykorzystania jej w kolejnych planowanych przez Gminę Olkusz - we współpracy z partnerami - przedsiewzięciach.

Wyniki poszczególnych konkurencji

Źródło: MOSiR Olkusz/własne