Urząd Miasta i Gminy Olkusz

Ułatwienia

Menu Główne

Marcin Wiercioch – dotychczasowy dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Olkuszu, otrzymał od burmistrza Romana Piaśnika nominację na stanowisko zastępcy burmistrza ds. społecznych. Od 1 lipca zastąpił w pełnieniu tej funkcji Łukasza Rychlewskiego.

- Bardzo dziękuję Panu Łukaszowi Rychlewskiemu za lata bardzo dobrej współpracy, nie tylko na stanowisku zastępcy burmistrza, ale także wcześniej – jako naczelnika i pracownika Urzędu Miasta i Gminy w Olkuszu. Życzę mu także powodzenia w dalszej drodze zawodowej. Witam jednocześnie Pana Marcina Wierciocha, który swoim wykształceniem oraz doświadczeniem daje gwarancję wysokiej jakości współpracy, na którą się bardzo cieszę – mówi Roman Piaśnik, burmistrz Olkusza.

Zmiana zastępca

Marcin Wiercioch w 2000 roku ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Krakowie. W tym samym roku podjął pracę w Państwowej Szkole Muzycznej I st. (obecnie imienia Wojciecha Kilara) w Olkuszu, gdzie przez ponad 20 lat był nauczycielem gry na akordeonie. W latach 2016-2019 pracował w Miejskim Ośrodku Kultury w Olkuszu na stanowisku kierownika Działu Organizacji i Obsługi Imprez oraz pełnił obowiązki dyrektora w czasie jego nieobecności. W roku 2016 ukończył studia podyplomowe w zakresie Zarządzania Placówkami Oświatowymi w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej. W 2021 roku został powołany na stanowisko dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury w Olkuszu, stając przed znaczącymi wyzwaniami, związanymi z rozpoczęciem działalności Podziemnego Olkusza i zamku Rabsztyn – zdobywających coraz większą popularność obiektów, których rewitalizację Gmina Olkusz zakończyła w ostatnim czasie.

Zmiana zastępca

Jako zastępca burmistrza ds. społecznych Marcin Wiercioch będzie odpowiedzialny m.in. za sprawowanie nadzoru nad działalnością wydziału Spraw Społecznych i wydziału Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami Komunalnymi, a także jednostek organizacyjnych: Miejskiego Ośrodka Kultury, Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej, Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, Ośrodka Pomocy Społecznej, Samorządowego Zespołu Edukacji oraz Galerii Sztuki Współczesnej BWA.