Urząd Miasta i Gminy Olkusz

Ułatwienia

Menu Główne

3 lipca Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu oraz Rada Sołecka Niesułowic, we współpracy z Miastem Bukowno i Miastem Trzebinią zorganizowali Rajd Rowerowy Szlakiem Kordonów Granicznych oraz Nordic Walking. W rajdzie wzięło udział 164 rowerzystów oraz 14 osobowa grupa nordic walking.

Uczestnicy spotkali się w punkcie wypoczynkowym znajdującym w Niesułowicach, aby wyruszyć na wspólną wycieczkę rowerową. Trasa rajdu liczyła około 20 km i przebiegała czarnym szlakiem Kordonów Granicznych, krótkim odcinkiem nieoznakowanej ścieżki leśnej do ul. Płockiej, a następnie niebieskim szlakiem w kierunku Płok. Potem trasa prowadziła ponownie czarnym szlakiem Kordonów Granicznych i odcinkiem szutrowych dróg w kierunku Podlesia. Następnie przez Podlesie w kierunku źródeł Sztoły, na niebieski szlak „okrężny”. Dalej trasa prowadziła czarnym szlakiem Kordonów Granicznych aż do punktu wypoczynkowego w Niesułowicach. Marsz Nordic Walking odbył się na krótszym ok. 5-8 km odcinku. Miłośnicy turystyki rowerowej jak i pieszej zgodnie przyznali, że zarówno walory przyrodnicze jak i historyczne to wielki atut zaplanowanej trasy.

Na mecie, wszyscy uczestnicy rajdu mogli posilić się kiełbaską z grilla. Dodatkowo pracownia cukiernicza Tortowe Love częstowała pysznymi ciastami, a Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Olkuszu wspólnie z MOSiR w Olkuszu zapewniło wodę do picia dla wszystkich uczestników. Na zakończenie rajdu zorganizowano konkurs z nagrodami. Uczestnikom wręczono rower miejski oraz sprzęt sportowy ufundowany przez organizatorów imprezy.

Nad bezpieczeństwem uczestników czuwali ratownicy medyczni. W organizację rajdu włączyła się Grupa Rowerowa Rower, lubię go!. Nagrody ufundowali Miasto i Gmina Olkusz, Rada Sołecka Niesułowic, Miasto Bukowno, Miasto Trzebinia oraz MOSiR w Olkuszu.

Wszystkim uczestnikom oraz instytucjom, które udzieliły nam pomocy składamy serdeczne podziękowania.