W ubiegłym tygodniu informowaliśmy o wręczeniu przez burmistrza Romana Piaśnika nominacji na stanowisko zastępcy burmistrza ds. społecznych Marcinowi Wierciochowi – dotychczasowemu dyrektorowi Miejskiego Ośrodka Kultury w Olkuszu. W związku z tą zmianą obowiązki dyrektora MOK objął Michał Mączka, związany z tą instytucją kultury od 2004 roku.

- Stanowisko dyrektora powierzyłem osobie bliskiej Miejskiemu Ośrodkowi Kultury od kilkunastu lat. Pan Michał Mączka doskonale zna specyfikę pracy w kulturze, ma ogromne doświadczenie w organizacji wydarzeń kulturalnych, a także znajomość środowiska artystycznego. Sam jest artystą, dzięki czemu będzie doskonale rozumiał utalentowanych Mieszkańców Miasta i Gminy Olkusz, odkrywających swoje talenty już od najmłodszych lat w olkuskim MOK. Trzeba bowiem pamiętać, że MOK to nie tylko kino, muzea i zamek Rabsztyn, ale również ogromna przestrzeń dla rozwoju w ramach działających pracowni – komentuje Roman Piaśnik, burmistrz Olkusza.

Michał Mączka w 2003 roku ukończył Akademię Muzyczną im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie. W maju 2004 roku rozpoczął pracę na stanowisku instruktora nauki gry na instrumentach w Miejskim Ośrodku Kultury w Olkuszu. W latach 2016-2022 pracował w Miejskim Ośrodku Kultury w Olkuszu na stanowisku kierownika Działu Artystycznego, a od 2021 roku pełnił obowiązki dyrektora w czasie jego nieobecności. Przez ostatnie dwa lata Michał Mączka pracował także w Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Gorenicach jako nauczyciel muzyki. W 2021 roku ukończył studia podyplomowe w zakresie Edukacji i rehabilitacji osób z niepełnosprawnością intelektualną.

Michał Mączka