Urząd Miasta i Gminy Olkusz

Ułatwienia

Menu Główne

 

Wyróżnienie oraz nagroda w wysokości 10 tysięcy złotych trafią do Żurady, docenionej w konkursie Województwa Małopolskiego „Małopolska Wieś 2022” w kategorii Nowatorska Małopolska Wieś. Celem konkursu jest zachęcenie społeczności lokalnych do aktywnego działania na rzecz podniesienia atrakcyjności małopolskiej wsi i poprawy życia jej mieszkańców.

 

- Cieszy następne wyróżnienie dla sołectwa z gminy Olkusz w tym cennym konkursie, organizowanym przez Województwo Małopolskie. W ubiegłym roku mieszkańcy Gorenic, a teraz Żurady udowodnili, że chętnie angażują się w lokalne sprawy, podejmując inicjatywy służące całej lokalnej społeczności. Dziękuję i gratuluję całej Żuradzie tego sukcesu – komentuje Roman Piaśnik, burmistrz Olkusza.

Konkurs „Małopolska Wieś 2022” organizowany był w trzech kategoriach:

  1. Najpiękniejsza Małopolska Wieś,
  2. Nowatorska Małopolska Wieś,
  3. Małopolska Wieś w Sieci.

Zgłoszeń w Konkursie mogły dokonywać gminy z obszaru Województwa Małopolskiego, na których terenie położone są sołectwa biorące udział w Konkursie. Gmina mogła zgłosić do Konkursu maksymalnie jedno sołectwo.

W kategorii „Nowatorska Małopolska Wieś” Komisja Konkursowa brała pod uwagę lokalne inicjatywy, organizowane od 2017 roku.

To już kolejny sukces dla sołectwa z terenu gminy Olkusz w tym konkursie. Wcześniej pierwsze miejsce w kategorii Nowatorska Małopolska Wieś przypadło już Zedermanowi. Nieco później trzecie miejsce w tej kategorii zdobył Osiek. W ubiegłym roku wyróżnienie powędrowało do Gorenic, a tym razem do Żurady.

Głównym celem konkursu pn. „Małopolska Wieś 2022”, zwanego dalej Konkursem, jest zachęcenie społeczności lokalnych do aktywnego działania na rzecz podniesienia atrakcyjności małopolskiej wsi i poprawy życia jej mieszkańców.