Urząd Miasta i Gminy Olkusz

Ułatwienia

Menu Główne

Trwają zapisy uczestników Olkuskiego Biegu Ulicznego V Srebrna Dziesiątka, jaki jest organizowany przez  Stowarzyszenie Olkuszbiega, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu oraz Urząd Miasta i Gminy w Olkuszu pod Honorowym Patronatem Romana Piaśnika, burmistrza Miasta i Gminy Olkusz.

Piąta edycja tego niezwykłego, sportowego wydarzenia odbędzie się w sobotę 17 września. Sportowe zmagania rozpoczną się od V Memoriału im. Kazimierza Chechelskiego, czyli biegu dla dzieci w wieku przedszkolnym. Udział w biegu jest bezpłatny, a dystans dostosowany do wieku uczestników. Zapisy w Biurze Zawodów do godz. 15.15, a start biegu zaplanowano na godzinę 15:45 na olkuskim rynku. Każde dziecko otrzyma pamiątkowy medal  oraz słodki upominek.

Uczestnicy biegu głównego wystartują o godz. 16:15 z olkuskiego rynku. Zawodnicy będą mogli wybrać udział w biegu głównym na dystansie 10 km lub biegu rekreacyjnym (5 km). Liczba uczestników jest ograniczona do 250 osób. Główną nagrodą jest hulajnoga elektryczna.

W Olkuskim Biegu Ulicznym V Srebrna Dziesiątka, w biegu głównym na dystansie 10 km, będą prowadzone klasyfikacje indywidualne kobiet i mężczyzn w następujących kategoriach wiekowych: K i M 16-24, K i M 25-34, K i M 35-44, K i M 45-54, K i M 55+. W biegu głównym na 10 km, będzie kategoria „Najszybsza Olkuszanka”  i „Najszybszy Olkuszanin”, a także kategoria „mundurowa”.

Zapisy uczestników biegu głównego odbywają się w formie elektronicznej. W przypadku nie wyczerpania limitu startujących będzie istniała możliwość rejestracji oraz dokonania opłaty startowej w  dniu zawodów, czyli 17 września. Szczegółowe informacje, regulamin biegu oraz zapisy na stronie internetowej Biegu.