Urząd Miasta i Gminy Olkusz

Ułatwienia

Menu Główne

Doskonale bawili się wszyscy ci, którzy postanowili spędzić pierwszy weekend na olkuskim rynku. Na symboliczne pożegnanie wakacji do serca Srebrnego Miasta przyjechały kuchnie całego świata w ramach zlotu Żarciowozów, a także znany kabaret Czwarta Fala i zespół Abba's Songs, wykonujący covery Abby i Boney M.

- Cieszę się, że przygotowane przez nas atrakcje zachęciły Was do tego, by razem z nami pożegnać wakacje. Zrobiliśmy to bardzo energicznie, w rytm doskonałej muzyki, śmiejąc się z doskonałych dowcipów i racząc pyszną kuchnią. Myślę, że to symboliczne pożegnanie lata na długo zapadnie w naszej pamięci - komentuje Roman Piaśnik, burmistrz Miasta i Gminy Olkusz.

Burmistrz

Czy można lepiej zakończyć wakacje, jak wspólną lekturą? Od tego właśnie zaczął się dzień pełen wrażeń. Zaproszeni do ogólnopolskiej akcji goście wykonali interpretacje Ballad i romansów Adama Mickiewicza.

Czytanie

Chwilę później na rynku można było poczuć fantastyczne zapachy pierwszych potraw serwowanych przez Żarciowozy, które na pieściły podniebienia coraz liczniej zgromadzonych Mieszkańców oraz Gości. Prawdziwa zabawa rozpoczęła się po południu. Najpierw w zachwyt najmłodszych wprowadził Glutaminian Sodu.

Glutaminian

Następnie scenę zdobył kabaret Czwarta Fala, znany m.in. z parodii utworów "Wieśka Tico" czy "Mój Passat Robi we wsi szum".

Czwarta Fala

Publiczność porwał zespół Abba's Song, wykonujący znane i lubiane hity.

Abbas Song

AbbasSong