Urząd Miasta i Gminy Olkusz

Ułatwienia

Menu Główne

Aż dziewięć najciekawszych atrakcji turystycznych Miasta i Gminy Olkusz zakwalifikowało się do drugiego etapu konkursu  „Turystyczne Skarby Małopolski” na najlepsze oferty i produkty turystyczne Województwa Małopolskiego.

- Zachęcam do głosowania, bo to od Państwa głosów zależą wyniki plebiscytu. Uważam, że sam udział w tym konkursie to świetny sposób na promocję naszych atrakcji i zabytków i jestem przekonany, że zachęci on wiele osób do odwiedzenia Srebrnego Miasta. – mówi burmistrz Roman Piaśnik.

Głosy na poszczególne atrakcje można oddawać do 27 września 2022 r. za pośrednictwem strony internetowej konkursu. Swój głos można oddać tylko raz – na jednego kandydata w ramach każdej z kategorii konkursowych. Po wypełnieniu i wysłaniu formularza do głosowania należy dokonać jego zatwierdzenia przez kliknięcie w link aktywujący, który przyjdzie na adres e-mail osoby głosującej. Laureatów i wyróżnionych w konkursie poznamy już w październiku!

Konkurs jest podzielony na kilka kategorii. W kategorii „Miejsce z klimatem –miejscowość lub gmina turystyczna” zachęcamy do głosowania na Olkusz Srebrne Miasto. W kategorii „Unikatowa atrakcja turystyczna” zapraszamy do głosowania na Zamek Rabsztyn oraz niezwykłą ekspozycję Podziemny Olkusz. Z kolei w kategorii „Najciekawszy szlak turystyczny” warto zagłosować na Srebrny Szlak Gwarków Olkuskich oraz na Olkuskie Szlaki Rowerowe.

W kategorii „Dzieje się – wyjątkowe wydarzenie turystyczne” można głosować na Rodzinne rajdy po Olkuskich Szlakach Rowerowych, jakie organizuje Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu oraz Letni Festiwal Organowy „Organy Srebrnego Miasta”, cykliczne wakacyjne wydarzenie muzyczne organizowane pod patronatem burmistrza Olkusza przez olkuską parafię św. Andrzeja i Stowarzyszenie na rzecz Historycznych Organów Hansa Hummla we współpracy z MOK Olkusz.

W kategorii „W gościnie – oferta kulinarna” można oddać swój głos na Karczmę - Zajazd „Podzamcze” w Rabsztynie oraz na Guantanamera - Cafe Club Wine and Cigars w Olkuszu.

Link do głosowania

Ideą konkursu organizowanego przez Samorząd Województwa Małopolskiego we współpracy z Małopolską Organizacją Turystyczną jest promowanie i popularyzacja najciekawszych ofert i produktów turystycznych Małopolski. Dlatego na stronie konkursu znajduje się krótki opis każdego z kandydatów wraz ze zdjęciem, co ma zachęcić turystów do odwiedzenia tych miejsc, czy wzięcia udziału w ciekawych wydarzeniach. Kandydatury, które zakwalifikowały się do II etapu konkursu zgłaszały: Urząd Miasta i Gminy w Olkuszu, Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu, Stowarzyszenie na Rzecz Historycznych Organów Hansa Hummla oraz podmioty prywatne.

Laureaci oraz kandydaci wyróżnieni w każdej kategorii konkursowej zostaną objęci kampanią promocyjną realizowaną przez Małopolską Organizację Turystyczną w 2023 roku. Poza tym, laureat w kategorii „Miejsce z klimatem –miejscowość lub gmina turystyczna" otrzyma nagrodę Marszałka Województwa Małopolskiego w wysokości 100 000 zł.