Urząd Miasta i Gminy Olkusz

Ułatwienia

Menu Główne

30 września 2022 r. Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Olkuszu po raz pierwszy wzięła udział w Ogólnopolskiej NOCY BIBLIOTEK pod hasłem „TO SIĘ MUSI POWIEŚĆ - Kreatywnie i aktywnie, czyli z literaturą od kuchni”.  Honorowy patronat nad imprezą objął Burmistrz Miasta i Gminy w Olkuszu.

W imprezie, przeznaczonej dla najbardziej aktywnych małych czytelników (w wieku od 8 do 12 lat), wzięło udział 25 dzieci.

Zajęcia poprzedzone były spotkaniem autorskim z Joanną Krzyżanek – znaną i lubianą autorką wspaniałych książek dla dzieci. Za jej przyczyną dzieci przeniosły się do pachnącego i smacznego świata książek kucharskich autorki. Wzięły również udział w warsztatach kulinarnych prowadzonych przez panią Krzyżanek i przyrządziły z bohaterką jej książek - gąską Walerią przepyszne jadalne waflowe autoportrety.

 

Dzięki Firmie PLAST-MET Automotive Systems Sp z o.o. w Olkuszu uczestnicy NOCY BIBLIOTEK wzięli również udział w kreatywnych warsztatach: ZABAWY ŚWIATŁEM oraz RYSOWANIE DŁUGOPISAMI 3D, prowadzonych przez Firmę FAMIGA.

Na zakończenie wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz upominki ufundowane przez Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz,  Firmę Fiber – INTERKONEKT – Paweł Barczyk, Tomasz Furman Sp. J. w Wolbromiu oraz olkuską Bibliotekę.

Jak wziąć udział w kolejnej Nocy Bibliotek? Nic prostszego! Wystarczy być aktywnym czytelnikiem
i czynnie uczestniczyć w konkursach, zajęciach i akcjach promujących czytelnictwo, organizowanych przez olkuską Bibliotekę.

Kolejna Noc Bibliotek już za rok!