Urząd Miasta i Gminy Olkusz

Ułatwienia

Menu Główne

Nie tylko początek roku szkolnego jest ważnym wydarzeniem w życiu każdej szkoły. Niedługo potem do grona uczniów oficjalnie przyjmowani są najmłodsze dzieci. Uroczyste przyjęcie w poczet uczniów Szkoły Podstawowej Nr 1 w Olkuszu w dniu 11 października 2022 roku miało niezwykły charakter – towarzyszyło mu spotkanie w Miejskim Ośrodku Kultury w Olkuszu z partnerami realizowanego przez SP1 projektu Erasmus+.

- Do grona uczniów Szkoły Podstawowej Nr 1 w Olkuszu przyjęliśmy kolejne dzieci, które będą rozwijały się pod czujną opieką doskonałej kadry pedagogicznej. Przed Wami znakomita przyszłość. Jestem pod ogromnym wrażeniem zaangażowania pani dyrektor, grona pedagogicznego oraz uczniów w trwający projekt Erasmus. Wymiana doświadczeń z innymi krajami, poznanie ich zwyczajów, kultury i metod kształcenia, to bezcenne doświadczenia, które z pewnością zaowocują w przyszłości. Podróże wzbogacają umysły, kształcą i otwierają na nowe przyjaźnie. Gratuluję Wam tych doświadczeń i życzę, byście w dalszym ciągu z taką radością i chęcią przystępowali do kolejnych projektów – mówił burmistrz Roman Piaśnik.

Ślubowanie SP1

Wśród zagranicznych gości znaleźli się nauczyciele oraz uczniowie z Malty, Szwecji, Włoch, Turcji i Bułgarii – uczestnicy projektu Erasmus+ HERITAGE ICEBERG: past, present and future. W jego ramach delegacja SP1 już na początku września uczestniczyła w wyjeździe do szwedzkiej Karlskrony, gdzie poznawała lokalną historię i zwyczaje.

Ślubowania

Po uroczystym i z energią wypowiedzianym przez pierwszoklasistów „ślubujemy” nastąpiło wręczenie nagród dla nauczycieli oraz pracowników administracji i obsługi przez dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 1 Ewa Skubis.

Ślubowania

Ślubowania

Nie zabrakło również elementów artystycznych – od cudownych prezentacji wokalnych i instrumentalnych po taneczne. Na zakończenie głos zabrali gospodarze uroczystości oraz koordynatorzy projektu z poszczególnych państw. Dziękowali sobie wzajemnie, podkreślając fakt ubogacania się dzięki poznawaniu swoich kultur.

Ślubowania

Ślubowania

Więcej zdjęć: Facebook