Urząd Miasta i Gminy Olkusz

Ułatwienia

Menu Główne

Zespół Szkolno-Przedszkolny Integracyjny Nr 1 w Olkuszu był gospodarzem miejsko-gminnych obchodów Dnia Edukacji Narodowej, tradycyjnie obchodzonych 14 października. Dzień Nauczyciela był znakomitą okazją do skierowania serdecznych życzeń pod adresem nauczycieli oraz wszystkich osób związanych z edukacją.

- Jeden z największych amerykańskich historyków, wnuk prezydenta Stanów Zjednoczonych – Henry Adams – zauważył, że „nauczyciel ma wpływ na wieczność. Nie jest bowiem w stanie określić, gdzie kończy się jego oddziaływanie”. Nauczyciel jest przewodnikiem, wyruszającym z uczniami na wspólną podróż, w czasie której przekazuje swoją wiedzę i doświadczenie, daje przykład oraz uczy szacunku. Te wartości pozostają w sercach i w pamięci na długo. Dlatego gorąco dziękuję wszystkim dyrektorom, nauczycielom i pracownikom szkół oraz przedszkoli za Wasz codzienny trud i zaangażowanie, które sprawiają, że możemy być dumni z najmłodszych pokoleń – mówił Roman Piaśnik, burmistrz Miasta i Gminy Olkusz.

Dzień Nauczyciela

Wcześniej zgromadzonych gości przywitał dyrektor ZSPI Nr 1 Tomasz Tomsia. Tradycyjnie w Dniu Edukacji Narodowej wręczane są również nagrody burmistrza oraz dyrektora oraz akty nadania stopnia awansu zawodowego nauczyciela mianowanego. Nie inaczej było w tym roku. Gratulacjom dla wyróżnionych nauczycieli towarzyszyły wyrazy uznania dla pracy oraz liczne brawa od zgromadzonych gości.

Dzień Nauczyciela

Dzień Nauczyciela

Dzień Nauczyciela

Duże zainteresowanie wzbudził program artystyczny przygotowany przez uczniów oraz nauczycieli ZSPI Nr 1 w Olkuszu. Było o aniołach i nadziei, która zwycięża w trudnych czasach, a talent i umiejętności artystyczne uczniów zachwyciły zgromadzonych.

Dzień Nauczyciela

Dzień Nauczyciela

Dzień Nauczyciela

Z życzeniami nauczycielom i pracownikom oświaty spieszyli przedstawiciele władz miejskich, związków zawodowych, a także instytucji oraz organizacji społecznych.

Dzień Nauczyciela

Nie lada gratką był również pokaz akrobatyczny i gimnastyczny uczniów Szkoły Podstawowej Nr 2 w Olkuszu, trenujących na co dzień w klubie UKS „Korona” Olkusz pod czujnym okiem trenerów: Jacka Czerniaka oraz Olimpii Ocieczek-Mrówki.

Dzień Nauczyciela

Dzień Nauczyciela

Dzień Nauczyciela

Więcej zdjęć: Facebook