Urząd Miasta i Gminy Olkusz

Ułatwienia

Menu Główne

Uroczyście oraz bardzo radośnie rozpoczęły się obchody jubileuszowe 70-lecia Szkoły Podstawowej w Gorenicach, połączone z oficjalnym ślubowaniem pierwszoklasistów i włączeniem ich w poczet uczniów. W tak niezwykłej okazji nie brakowało życzeń oraz wspomnień z początków Szkoły, która od dziesięcioleci edukuje mieszkańców Gorenic.

- Pragnę podziękować tym wszystkim, którzy całe swoje serce wkładają w edukację i wychowanie najmłodszego pokolenia. Z okazji dzisiejszego święta gratuluję: dyrekcji, znakomitym pedagogom i absolwentom tak wspaniałych osiągnięć. Obecnym uczniom życzę ciekawości i pasji w odkrywaniu otaczającego ich świata. Pierwszoklasistom, dziś przyjmowanym w poczet uczniów tej szkoły, życzę z całego serca, aby zdobyta wiedza pozwoliła na spełnienie najskrytszych marzeń, nawet tych najbardziej odważnych – mówił Roman Piaśnik, burmistrz Olkusza.

Jubileusz Gorenice

Rozważania o pierwszych dniach funkcjonowania szkoły w Gorenicach rozpoczęła jej dyrektor Ewa Karłowicz, przytaczając fragmenty kroniki, uzupełniane wspomnieniami osób związanych ze szkołą.

Jubileusz Gorenice

Jubileusz Gorenice

Uczniów pierwszej klasy do ślubowania – w klasycznym rytmie poloneza – odprowadzili starsi koledzy i koleżanki. W uroczystym przyrzeczeniu pierwszoklasistom towarzyszyły mamy – dumne ze swoich pociech, rozpoczynających naukę w szkole. Po pasowaniu była chwila na krótki słodki poczęstunek i wręczenie prezentów.

Jubileusz Gorenice

Uczniowie z tej specjalnej okazji przygotowali program artystyczny, podkreślając swoje przywiązanie do barw narodowych. Nie zabrakło także oficjalnej pieśni szkoły, wykonanej przez aktualnych, jak również byłych uczniów Szkoły Podstawowej w Gorenicach.

Jubileusz Gorenice

Jubileusz Gorenice

18 października 2022 roku nastąpiła inauguracja oficjalnych obchodów 70-lecia Szkoły Podstawowej w Gorenicach. W ciągu roku szkolnego zaplanowano szereg kolejnych inicjatyw jubileuszowych, w tym spotkania z babciami i dziadkami, emerytowanymi nauczycielami i absolwentami, mecz Szkoła vs. Absolwenci, konkurs literacki, 70 minut tańca, czy piknik rodzinny. Zakończenie obchodów zaplanowano w czerwcu przyszłego roku.

Więcej zdjęć: Facebook