Urząd Miasta i Gminy Olkusz

Ułatwienia

Menu Główne

17 października 2022 r. olkuska Biblioteka przystąpiła do realizacji projektu MAŁOPOLSKA PRZYJAZNA PSZCZOŁOM, który jest współfinansowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.

Inicjatorem projektu jest Stowarzyszenie MANKO – wydawca magazynu Ogólnopolski Głos Seniora oraz twórca programów Ogólnopolska Karta Seniora i Głos Seniora.

Celem projektu jest promowanie wiedzy na temat pszczół, uświadomienie społeczeństwa o ważnej roli pszczoły jako zapylacza oraz pokazanie w jaki sposób każdy z nas może codziennie pomagać pszczołom i tworzyć środowisko im przyjazne.

W ramach kolejnego proekologicznego działania, które olkuska Biblioteka realizuje z inicjatywy Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz, w przestrzeni wokół olkuskiej Biblioteki zasadzono miododajne rośliny. W przedsięwzięciu wzięły udział dzieci z zaprzyjaźnionego Przedszkola nr 4 im. Marii Kownackiej w Olkuszu oraz seniorzy z Olkuskiej Rady Seniorów.

Podczas wydarzenia dr inż. Marek Pilch - przedstawiciel Stowarzyszenia MANKO opowiedział zebranym m.in. o roli pszczół w środowisku naturalnym.

Na zakończenie Miasto i Gmina Olkusz, Prezes Olkuskiej Rady Seniorów – Pani Zdzisława Gardeła, olkuskie PLASTUSIOWO oraz Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Olkuszu otrzymali certyfikaty partnerów kampanii.