Urząd Miasta i Gminy Olkusz

Ułatwienia

Menu Główne

W tym roku czciliśmy 104. rocznicę odzyskania niepodległości. Zakończeniem uroczystości w Olkuszu był koncert „Olkuszanie dla Niepodległej”, który odbył się pod honorowym patronatem Romana Piaśnika, Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz, a rozpoczął hymnem narodowym odegranym przez Olkuską Reprezentacyjną Orkiestrę Dętą.

- 11 listopada pamiętamy o wszystkich, którzy walczyli o Niepodległą Polskę, poświęcając swoje życie dla Ojczyzny. Szczególnie cieszy mnie to, że najmłodsze pokolenia tak chętnie poznają polską historię. Tym bardziej gratuluję wszystkim uczestnikom i laureatom konkursu piosenek i pieśni patriotycznych. Dziękuję Wam za to, że swoje talenty wykorzystujecie do budowy ducha patriotyzmu w swoich rodzinach i wśród przyjaciół - mówił burmistrz Roman Piaśnik.

Koncert był okazją do wręczenia nagród laureatom V Olkuskiego Konkursu Piosenek i Pieśni Patriotycznych.

Po okolicznościowych przemówieniach Romana Piaśnika, Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz oraz Michała Mączki, Dyrektora MOK, obaj panowie wręczyli dyplomy i nagrody utalentowanej młodzieży.

Konferansjerkę prowadziła Kierownik Działu Artystycznego Elżbieta Matonóg.

Piękne głosy i interesujące aranżacje muzyczne zaśpiewanych przez laureatów pieśni wprowadziły wszystkich w podniosły nastrój.

Wspaniały był występ Olkuskiej Reprezentacyjnej Orkiestry Dętej pod batutą niezrównanego Wiesława Drygały. Nasza elegancko ubrana orkiestra, w niemal pełnym składzie, zawładnęła sceną i sercami otrzymując po każdym utworze rzęsiste brawa.

To było piękne wydarzenie.

 

Tekst i zdjęcia: MOK w Olkuszu