16 marca obchodziliśmy uroczyście piętnastolecie Olkuskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Studenci przybyli tłumnie, aby wspólnie świętować, wspominać, spotkać się ze znajomymi i przyjaciółmi. Była to okazja do podziękowań, życzeń i wspomnień. Podziękowań dla pomysłodawców i założycieli, wszystkich osób wspierających, kolejnych koordynatorów, dyrektorów MOK i Romana Piaśnika, Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz, który od wielu lat z dużą życzliwością wspiera to, jakże ważne dla osób starszych, przedsięwzięcie, co wszyscy bardzo doceniamy.

- Ta wspaniała działalność, prowadzona przy Miejskim Ośrodku Kultury, jest dumą lokalnej społeczności seniorów. Dzisiaj chciałbym Państwu podziękować za to, z jaką energią i zaangażowaniem tworzycie nasz Uniwersytet. Serdecznie tego Państwu gratuluję i wierzę, że przed nami kolejne piękne jubileusze - mówił Roman Piaśnik, burmistrz Olkusza.

Nagroda

Były podziękowania i życzenia dla studentów – burmistrz Roman Piaśnik oraz dyrektor MOK Michał Mączka złożyli je wraz z kwiatami na ręce Przewodniczącej Rady Studentów Małgorzaty Winiarczyk.

MOK

Część artystyczną rozpoczął chór Renesans prowadzony przez Mirosławę Nadymus wiązanką pięknych pieśni neapolitańskich. Gościnnie zaśpiewała młoda artystka Rozalia Dessauer. Śpiewały solistki chóru: Mira Chochół i Jola Kurkowska. Swoje popisowe tańce zaprezentował malowniczo ubrany zespół ATRAM. W walcu wiedeńskim wystąpiła para taneczna – Ewa Tkaczewska i Stanisław Serafin. Był to niezwykle udany debiut pełnej wdzięku tancerki.

MOK

Na koniec przyszedł czas na chwilę wzruszających wspomnień – prezentacja multimedialna Grażyny i Jana Gwoździów zabrała studentów w podróż przez minione lata przywołując szczęśliwe dni.

MOK

Imprezę prowadziła koordynator OUTW Joanna Szarras.

W holu na dostojnych gości i studentów czekały jubileuszowy tort i wino.

Pierwszy kawałek tortu uroczyście odkroili Roman Piaśnik, Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz oraz Małgorzata Winiarczyk, Przewodnicząca Rady Studentów OUTW.