Urząd Miasta i Gminy Olkusz

Ułatwienia

Menu Główne

19 marca na scenie olkuskiego MOK odbyły się I Mistrzostwa Szkoły Tańca Wena o puchar Romana Piaśnika, Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz.

To było niezwykłe wydarzenie. Wszystko aż wibrowało muzyką, energią i emocjami. Jak powiedział Rafał Lebiest, założyciel szkoły, „…Dla mnie taniec to przede wszystkim emocje”. Dziś można to było zobaczyć – dla podopiecznych Weny taniec to nie tylko umiejętności zdobyte pod okiem znakomitych instruktorów, ale przede wszystkim emocje. W swoje występy wkładają całe serce.

MOK

- Chciałbym Wam wszystkim pogratulować. Widzę, jak bardzo kochacie taniec i jestem przekonany, że ta miłość poprowadzi Was do wielu znakomitych osiągnięć. Rodzicom gratuluję tak wspaniałych talentów. Wiem, że jesteście dumni ze swoich pociech, natomiast ja, jako burmistrz, mogę Was zapewnić, że z podopiecznych Szkoły Tańca Wena dumny jest cały Olkusz – mówił Roman Piaśnik, burmistrz Olkusza.

MOK

W tym roku Wena obchodzi swoje 25-lecie. Może świętować je z dumą i nadzieją na dalsze sukcesy, których zgromadziła już pokaźną kolekcję. Ubiegły rok był szczególny – na Mistrzostwach Świata IDO w Graz w Austrii podopieczne Szkoły Tańca Wena w Olkuszu zdobyły mistrzostwo i dwa wicemistrzostwa świata. W konkurencjach uczestniczyło niemal 4500 tancerzy z 29 krajów, zatem był to naprawdę spektakularny sukces.

MOK

W czasie I Mistrzostw Szkoły Tańca Wena odbyło się ponad 160 prezentacji, a najlepszym tancerzom w starszych kategoriach wiekowych burmistrz wręczył puchary.

 MOK

Puchary otrzymali:

w kategorii do lat 7 – Maria Chmielewska

8-12 – Laura Kozłowska

13-16 – Natalia Stępień

17+ – Aleksandra  Sałach

Ponadto każdy uczestnik mistrzostw otrzymał złoty, srebrny lub brązowy medal, a dla uzupełnienia wydatków energetycznych – słodycze.

MOK

Ponieważ burmistrz pokazał, że nieźle sobie radzi także w tańcach nowoczesnych, od Szkoły Tańca Wena dostał pamiątkowy medal z serdecznymi podziękowaniami.

Turniej sędziowali: Justyna Lebiest, Robert Chodara i Paweł Kamiński.

Imprezę prowadził Rafał Lebiest, który jednocześnie składa podziękowania wszystkim pracownikom olkuskiego MOK-u z dyrektorem Michałem Mączką na czele za zaangażowanie we współorganizację turnieju.