Niemal 3,5 mln złotych dofinansowania z Rządowego Programu Wsparcia Budownictwa Socjalnego i Komunalnego otrzymała Gmina Olkusz na budowę mieszkań przy ul. Dworskiej/Kolejowej. Inwestycja będzie realizowana przez Olkuskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego i powinna rozpocząć się w drugim półroczu 2023. W nowym obiekcie powstanie 36 mieszkań.

- W ostatnim czasie na rynku komercyjnym w Olkuszu powstało kilkaset nowych mieszkań, a nieustannie docierają do nas informacje o planach kolejnych inwestorów. W tym przypadku natomiast przedstawimy ofertę dla tych osób, którzy z różnych względów nie są w stanie pozwolić sobie na własne mieszkanie z rynku komercyjnego. Wyższa podaż mieszkań w Olkuszu jest odpowiedzią na coraz wyższy popyt wśród osób chcących zamieszkać w Srebrnym Mieście, co mnie osobiście bardzo cieszy – komentuje Roman Piaśnik, burmistrz Olkusza.

Czek

Planowana inwestycja swoim zakresem obejmuje budowę mieszkań 2 i 3 pokojowych o metrażu do 62m2, a do każdego mieszkania przewidziano także komórkę lokatorską zlokalizowaną w piwnicy.

Oprócz pozyskanego dofinansowania z Rządowego Programu Wsparcia Budownictwa Socjalnego i Komunalnego, Gmina Olkusz wystąpiła o dofinansowanie inwestycji ze środków Krajowego Zasobu Nieruchomości. Wniosek jest w trakcie rozpatrywania.

Symboliczny czek na dofinansowanie inwestycji z rąk Ministra Waldemara Budy otrzymał Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz Roman Piaśnik.

fot. Ministerstwo Rozwoju i Technologii