Urząd Miasta i Gminy Olkusz

Ułatwienia

Menu Główne

Dobiegła końca tegoroczna edycja akcji Czysty Olkusz – Wspólna Sprawa, polegającej na okazaniu wspólnej troski o estetykę najbliższej okolicy. Z lasów i wspólnych skwerów zebrano blisko 1,5 tony odpadów. W akcję włączyło się wielu mieszkańców, zarządów osiedli oraz lokalnych instytucji.

- Bardzo gorąco dziękuję wszystkim, którzy przystąpili do naszej corocznej inicjatywy Czysty Olkusz – Wspólna Sprawa. Nasza akcja nie tylko znacząco wpłynęła na poprawę estetyki miejsc publicznych, ale była także okazją do nauki wzajemnej troski i współodpowiedzialności za miejsca, w których tak bardzo lubimy spędzać czas. Niestety – nadal wielu osobom łatwiej jest wyrzucić zużyte opakowanie czy butelkę pod nogi, niż zabrać do najbliższego kosza. Mam jednak nadzieję, że gdy będziemy dawać dobry przykład, wówczas wyprzemy te złe nawyki – komentuje Roman Piaśnik, burmistrz Olkusza.

Akcja trwała od 14 do 22 kwietnia 2023 r.  Gmina Olkusz zapewniła wszystkim chętnym zorganizowanym grupom bezpłatne rękawiczki oraz odbiór zgromadzonych odpadów. Do akcji włączyli się przedstawiciele Mieszkańców, pracownicy Urzędu Miasta i Gminy w Olkuszu, Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Olkuszu, Olkuskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego, Nadleśnictwa Olkusz, Spółdzielni Mieszkaniowej NOWA, Zarządu Osiedla Młodych, sołectwa Bogucin Mały, Olkuskiej Spółdzielni Mieszkaniowej i olkuskiego Sanepidu.

 

Wspólne sprzątanie z Burmistrzem oraz pracownikami Urzędu Miasta i Gminy w Olkuszu miało miejsce w dniu 18 kwietnia 2023 roku.