Urząd Miasta i Gminy Olkusz

Ułatwienia

Menu Główne

Coroczną tradycją stały się spotkania burmistrza Romana Piaśnika z pracownikami Urzędu Miasta i Gminy w Olkuszu, którzy przeszli już na emeryturę. Dla wielu z nich, ciągle żywo interesujących się ważnymi dla Gminy Olkusz sprawami, jest to bardzo dobra okazja do zorientowania się w bieżących sprawach.

- To dla naszych gości ważne, gdyż wcześniej poświęcali lata – a często dziesiątki lat – pracy w Urzędzie. Chcą nadal mieć kontakt ze sprawami, z którymi od lat byli związani, czy z przyjaciółmi, którzy nadal pracują w samorządzie. To bardzo dobre, ciepłe spotkania – myślę, że pouczające dla wszystkich – komentuje Roman Piaśnik, burmistrz Olkusza.

Emerytowani pracownicy - spotkanie

Stałą częścią tego typu spotkań jest omówienie najważniejszych wydarzeń, które miały miejsce od poprzedniego spotkania. Burmistrz przedstawił efekty zakończonych realizacji inwestycji w ramach GPR, których łączna wartość przekroczyła 30 mln złotych, wspomniał o zakończonej przebudowie basenu na Czarnej Górze, czy dobiegającej końca budowie trybun. W Parku Czarna Góra niebawem rozpoczną się kolejne roboty – budowa budynku wielofunkcyjnego z lodowiskiem oraz tężni solankowej. To właśnie omówieniu atutów tej ostatniej inwestycji zebrani poświęcili najwięcej czasu. Wartość tych dwóch zaplanowanych zadań również przekracza 30 mln złotych.

Burmistrz mówił też o trwających inwestycjach w sołectwach, polegających na budowie przedszkoli w Osieku i Zedermanie – również zbliżających się do pozytywnego finału, o łącznej wartości blisko 12 mln złotych. Ważne z punktu widzenia poprawy bezpieczeństwa użytkowników dróg jest przystąpienie Gminy Olkusz do przebudowy 14 ulic na terenie Miasta i Gminy Olkusz. Wartość samych inwestycji drogowych, które zostaną zrealizowane do wakacji przyszłego roku, wynosi blisko 26 mln złotych przy dofinansowaniu sięgającym aż 95%.

Emerytowani pracownicy - spotkanie

Spotkanie z emerytowanymi pracownikami Urzędu zwykle miało miejsce w Urzędzie Miasta i Gminy w Olkuszu. W tym roku było jednak inaczej – z uwagi na fakt, że wielu uczestników spotkania nie miało jeszcze okazji zobaczyć budynku Dawnego Starostwa po wykonanej rewitalizacji, burmistrz zaprosił ich właśnie tam. Dla wielu osób była to podróż w czasie, do wspomnień zapadających się ścian budynku, w którym kiedyś pracowali. Jak podkreślali, dziś to miejsce wygląda bardzo okazale.

Spotkanie minęło w bardzo miłej atmosferze, było okazją do wielu wspomnień i zobaczenia przyjaciół z dawnych lat.