Urząd Miasta i Gminy Olkusz

Ułatwienia

Menu Główne

Już tradycyjnie – w pierwszy weekend czerwca – odbędą się Dni Olkusza 2023. Tegoroczną edycję święta wszystkich Mieszkańców uświetnią swoimi występami znakomite gwiazdy: IRA oraz Margaret. Z kolei Nick Sinckler, wspólnie         z Morningstar Orchestra, wykonają program Golden Hits of Michael Jackson Symfonicznie. Nie braknie również atrakcji towarzyszących, m.in. występów lokalnych artystów, korowodu ulicami miasta, wesołego miasteczka, czy pokazu laserów.

- Planowanie tak dużego Święta rozpoczynamy wiele miesięcy przed samym wydarzeniem. Jest to potrzebne, by odpowiednio wcześniej zagwarantować sobie udział największych gwiazd, przyciągających największą liczbę fanów.   W tym roku wystąpią artyści najwyższego krajowego formatu, a także młode, lokalne i bardzo obiecujące talenty. Dziękuję sponsorom za bezcenne wsparcie tej imprezy, a wszystkich Mieszkańców oraz Gości Srebrnego Miasta zachęcam do fantastycznej zabawy – komentuje Roman Piaśnik, burmistrz Olkusza.

SOBOTA – 3 CZERWCA 2023

Obchody Święta Srebra – Dni Olkusza rozpoczną się o godzinie 13:00 od przemarszu barwnego korowodu ulicami miasta. Zabawa na dobre rozpocznie się, gdy korowód dotrze na rynek. Po oficjalnym otwarciu imprezy przez burmistrza Romana Piaśnika nastąpi wręczenie nagród i prezentacja laureatów II Konkursu Tanecznego. Potem rozpoczną się – przewidziane na ten dzień – prezentacje artystyczne. Wystąpią podopieczni Klubu Sportowego „Flika” oraz Pracowni Muzyczno-Teatralnej „Pozytywka”. Swoje umiejętności zaprezentują również uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 4, Nr 3 i Nr 1 w Olkuszu. Wystąpią też młodzi artyści z Pracowni Wokalnej Miejskiego Ośrodka Kultury, a także podopieczni Ogniska Muzycznego „DodiArt” oraz Stowarzyszenie „Wszyscy dla Wszystkich”.

O godzinie 18:00 zaprezentuje się zespół SPAAM, a dużą ciekawostką będzie występ zespołu wokalno-instrumentalnego utworzonego przy Miejskim Ośrodku Kultury w Olkuszu. Wieczór zwieńczy koncert Golden Hits of Michael Jackson symfonicznie, w czasie którego Nick Sinckler wykona najbardziej znane i lubiane utwory znanej gwiazdy POPu.

NIEDZIELA – 4 CZERWCA 2023

Rozpoczęcie zabawy w drugim dniu Święta Srebra również zaplanowano na godzinę 13:00. Swoje umiejętności artystyczne zaprezentują Mistrzowie Świata – Szkoła Tańca Wena, a także Ognisko Artystyczne „Żaczek”, Skrzypcowa Szkoła Suzuki, Olkuska Szkółka Baletowa, Zespół Korale oraz uczniowie lokalnych szkół: Szkoły Podstawowej Nr 3,       Nr 9, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Nr 2, Szkoły Podstawowej Nr 5, Nr 2, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Osieku, Szkoły Podstawowej w Gorenicach i Nr 10 w Olkuszu.

O godzinie 18:30 rozpocznie się koncert pierwszej gwiazdy dnia. Na olkuskiej scenie, świętując dziesięciolecie występów artystycznych, zaprezentuje się Margaret – znana z krajowych i zagranicznych list przebojów. Jej utwory pojawiały się w rozgłośniach włoskich, niemieckich i austriackich, a płyty pokryły się platyną i złotem w Polsce oraz Szwecji. Dziś Margaret jest jedną z najbardziej popularnych artystek młodego pokolenia.

Na zakończenie całego Święta Srebra wystąpi IRA – zespół, świętujący swój jubileusz 35-lecia, którego utwory znają i lubią całe rodziny. Ten niezwykle charakterystyczny wokal, a także trafiające do serc słowa i melodie wybrzmią do godziny 22:00. To właśnie wtedy zaplanowano widowiskowy pokaz laserów.

Organizatorami Święta Srebra Dni Olkusza 2023 są burmistrz Miasta i Gminy Olkusz Roman Piaśnik oraz Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęli: Przegląd Olkuski, Gazeta Olkuska oraz Radio FTM.

 

Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz informuje, że w związku z obchodami Święta Srebra – Dni Olkusza, odbywającymi się w dniach 3-4 czerwca 2023 r., nastąpi całkowite wyłączenie z ruchu samochodowego w obrębie rynku i przylegających ulic w dniach od 31.05.2023 r. (środa) od godz. 19:00 do 6.06.2023 r. (wtorek) do godz. 7:00.