Urząd Miasta i Gminy Olkusz

Ułatwienia

Menu Główne

Roman Piaśnik Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz, Sołectwo Kosmolów oraz Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu zapraszają do udziału w Dożynkach Gminnych, które odbędą się w niedzielę 27 sierpnia 2023 r. w Kosmolowie.

- Serdecznie zapraszam wszystkich do udziału w tegorocznych Dożynkach Gminnych w Kosmolowie. Tradycyjne święto plonów symbolicznie wieńczy sezon zbiorów naszych gospodarzy, a zarazem stanowi podziękowanie za rok pracy i za to, co udało się zebrać z pól. Spędźmy wspólnie to radosne święto wszystkich rolników naszej Gminy Olkusz – mówi Roman Piaśnik, Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz.

Uroczystości dożynkowe rozpoczną się o godz. 12:00 Mszą św. dziękczynną i poświęceniem wieńców dożynkowych w kościele pw. NMP Częstochowskiej w Kosmolowie. Około godziny 13:30 uczestnicy uroczystości w barwnym korowodzie dożynkowym wyruszą spod kościoła pod remizę OSP w Kosmolowie, gdzie odbędzie się główna część uroczystości.

Po oficjalnym powitaniu zaproszonych gości odbędzie się tradycyjny zwyczaj dzielenia chleba. Następnie wystąpi Olkuska Reprezentacyjna Orkiestra Dęta. Po ośpiewaniu wieńców dożynkowych na scenie pojawią się najmłodsi artyści i będzie można podziwiać występ artystyczny uczniów Szkoły Podstawowej z Oddziałem Przedszkolnym w Kosmolowie. Po nich zaplanowany jest występ zespołu folklorystycznego pod kierunkiem Mateusza Filo. Około godziny 16:30 rozpocznie się Biesiada SHOW BACY PIETRKA, a pełen atrakcji dzień zakończy zabawa taneczna z DJ BACA. Organizatorzy przygotowali także atrakcje towarzyszące, czyli „dmuchańce” dla dzieci, stoiska oraz kramy odpustowe.

Organizatorami Dożynek Gminnych 2023 w Kosmolowie są: Roman Piaśnik Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz, Sołectwo Kosmolów oraz Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu. Patronat medialny nad wydarzeniem objął Przegląd Olkuski oraz Gazeta Olkuska.

Plakat dożynek z programem