Zgodnie z informacją Starostwa Powiatowego w Olkuszu na terenie powiatu Olkuskiego brak jest podmiotów posiadających zezwolenie na zbieranie odpadów o kodzie 02 01 04 (odpady tworzyw sztucznych, z wyłączeniem opakowań).

Natomiast zezwolenie w zakresie zbierania odpadów o kodzie 16 01 03 (zużyte opony) posiadają przedsiębiorcy:

1. Zakład Gospodarki Komunalnej „Bolesław” Sp. z o.o., 32-329 Bolesław, ul. Osadowa 1.

2. Karolina Kocyba KAROLINEX-Recykling, 32-300 Olkusz, ul. Składowa 2A.

Zgodnie z otrzymaną ofertą odpady można odpłatnie przekazać (po wcześniejszym umówieniu warunków cenowych):

Sosnowiec, ul. Baczyńskiego 11 - Tel. + 48 32 261 02 65, Mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Równocześnie na stronie internetowej Małopolskiej Izby Rolniczej znajdują się oferty od podmiotów  zajmujących się utylizacją tego typu odpadów z produkcji rolniczej:

Są to przykładowe firmy i osoby prowadzące działalność rolniczą mogą wybrać inny podmiot.

Odpady pochodzące z działalności rolniczej nie mogą zostać zakwalifikowane jako odpady komunalne. Odpadów tych nie można oddawać w ramach wnoszonej opłaty za odbiór odpadów komunalnych razem z odpadami pochodzącymi z gospodarstw domowych. Nie przyjmuje ich również Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Olkuszu. Rolnik będący wytwórcą odpadów ma obowiązek na własny koszt zagospodarować odpady powstające w prowadzonym gospodarstwie rolnym, np. przez zlecenie tych czynności podmiotowi posiadającemu odpowiednie zezwolenie.

Gmina Olkusz zastrzega, że ww. wykaz ma charakter poglądowy i nie obejmuje wszystkich firm zbierających tego typu odpady.