Urząd Miasta i Gminy Olkusz

Ułatwienia

Menu Główne

Aż siedem najciekawszych atrakcji turystycznych Miasta i Gminy Olkusz zakwalifikowało się do drugiego etapu konkursu  „Turystyczne Skarby Małopolski” na najlepsze oferty i produkty turystyczne Województwa Małopolskiego.

- Zachęcam do głosowania, bo to od Państwa zależą wyniki plebiscytu. Dzięki niemu powstaje swoisty przewodnik turystyczny po Małopolsce, który jest tworzony przez turystów i dla turystów. Uważam, że sam udział w tym konkursie to bardzo dobry sposób na promocję naszych atrakcji turystycznych. Jestem przekonany, że zachęci to głosujących do odwiedzenia Srebrnego Miasta – mówi burmistrz Roman Piaśnik.

Głosy na poszczególne atrakcje można oddawać do 10 września 2023 r. za pośrednictwem strony internetowej konkursu. Swój głos można oddać tylko raz – na jednego kandydata w ramach każdej z kategorii konkursowych. Po wypełnieniu i wysłaniu formularza do głosowania należy dokonać jego zatwierdzenia przez kliknięcie w link aktywujący, który przyjdzie na adres e-mail osoby głosującej.

Link do głosowania na Turystyczne Skarby Małopolski

Laureatów i wyróżnionych w konkursie poznamy już pod koniec września! Warto dodać, że w ubiegłorocznej edycji tego plebiscytu Srebrny Szlak Gwarków Olkuskich otrzymał prestiżowe wyróżnienie w kategorii Najciekawszy Szlak Turystyczny.

Konkurs jest podzielony na kilka kategorii. W kategorii „Miejsce z klimatem – miejscowość lub gmina turystyczna” zachęcamy do głosowania na Olkusz Srebrne Miasto. W kategorii „Unikatowa atrakcja turystyczna” warto zagłosować na Zamek Rabsztyn oraz Park Linowy „Srebrny Gaj” w Rabsztynie. Z kolei w kategorii „Najciekawszy szlak turystyczny” zachęcamy do głosowania na Olkuskie Szlaki Rowerowe.

W kategorii „Dzieje się – wyjątkowe wydarzenie turystyczne” można głosować na Rodzinne Rajdy po Olkuskich Szlakach Rowerowych, jakie organizuje Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu, Letni Festiwal Organowy „Organy Srebrnego Miasta”, a także XXIV Międzynarodowe Olkuskie Dni Muzyki Organowej i Kameralnej. Te dwa muzyczne wydarzenia są organizowane pod patronatem burmistrza Olkusza przez olkuską parafię św. Andrzeja i Stowarzyszenie na rzecz Historycznych Organów Hansa Hummla we współpracy z MOK Olkusz.

Ideą konkursu organizowanego przez Samorząd Województwa Małopolskiego we współpracy z Małopolską Organizacją Turystyczną jest promowanie i popularyzacja najciekawszych ofert i produktów turystycznych Małopolski. Dlatego na stronie konkursu znajduje się krótki opis każdego z kandydatów wraz ze zdjęciem, co ma zachęcić turystów do odwiedzenia tych miejsc, czy wzięcia udziału w ciekawych wydarzeniach. Kandydatury, które zakwalifikowały się do II etapu konkursu zgłaszały: Urząd Miasta i Gminy w Olkuszu, Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu, Stowarzyszenie na Rzecz Historycznych Organów Hansa Hummla oraz podmioty prywatne.

Laureaci oraz kandydaci wyróżnieni w każdej kategorii konkursowej zostaną objęci kampanią promocyjną realizowaną przez Małopolską Organizację Turystyczną w 2024 roku. Poza tym, laureat w kategorii „Miejsce z klimatem –miejscowość lub gmina turystyczna" otrzyma nagrodę Marszałka Województwa Małopolskiego w wysokości 100 000 zł.