Urząd Miasta i Gminy Olkusz

Ułatwienia

Menu Główne

Trwają przygotowania do VI Olkuskiego Biegu Ulicznego „Srebrna Dziesiątka”, jaki odbędzie się w sobotę 2 września. Bieg jest organizowany przez  Stowarzyszenie Olkuszbiega, Urząd Miasta i Gminy w Olkuszu, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu oraz Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu pod Honorowym Patronatem Romana Piaśnika, Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz.

Szósta edycja tego niezwykłego, sportowego wydarzenia odbędzie się w sobotę 2 września na olkuskim rynku. Sportowe zmagania rozpoczną się o godz. 14.45 od VI Memoriału im. Kazimierza Chechelskiego, czyli biegu dla dzieci w wieku przedszkolnym. Udział w biegu jest bezpłatny, a dystans dostosowany do wieku uczestników. Nie obowiązują wcześniejsze zapisy. Każde dziecko otrzyma pamiątkowy medal oraz słodki upominek. Patron Memoriału, Kazimierz Chechelski (1935 – 2015) był utytułowanym zawodnikiem, a potem długoletnim trenerem olkuskich lekkoatletów. 

Uczestnicy biegu głównego wystartują o godz. 15:00 z olkuskiego rynku. Zawodnicy będą mogli wybrać udział w biegu głównym na dystansie 10 km lub biegu rekreacyjnym (5 km). W biegu głównym na 10 km, będą prowadzone klasyfikacje indywidualne kobiet i mężczyzn w kategoriach Open oraz w różnych grupach wiekowych: K i M 16-29, K i M 30-39, K i M 40-49, K i M 50-59, K i M 60+ . W obu biegach będzie kategoria „Najszybsza Olkuszanka”  i „Najszybszy Olkuszanin”, a także kategoria „mundurowa”.

Liczba uczestników jest ograniczona do 300 osób. Ponieważ limit startujących nie został wyczerpany, gdyż w ramach rejestracji elektronicznej do biegu zgłosiło się 204 zawodników, w tym 141 do biegu głównego na dystansie 10 km i 63 do biegu na pięć kilometrów, będzie istniała możliwość rejestracji oraz dokonania opłaty startowej w dniu zawodów, czyli 2 września w Biurze Zawodów (ul. Floriańska 8) w godzinach 10:00 – 13:30.

W związku z organizacją Biegu w sobotę 2 września w godzinach od ok. 14:00 do 17:00 należy spodziewać się utrudnień komunikacyjnych w obrębie centrum miasta. Przebieg trasy Biegu: start z Rynku - ul. Floriańska - ul. Górnicza - ul. Krakowskie Przedmieście - ul. Fr. Nullo - ul. K.K. Wielkiego - ul. T. Kościuszki - ul. Szpitalna - ul. J. Kantego - ul. Skarbnika - ul. Kopalniana - ul. Gwarecka - ul. Hutnicza - ul. Sławkowska - ul. A. Mickiewicza - ul. Górnicza - ul. Floriańska - Rynek.

Szczegółowe informacje oraz regulamin na stronie internetowej Biegu.