Urząd Miasta i Gminy Olkusz

Ułatwienia

Menu Główne

Wakacje w Bibliotece to gwarancja świetnej zabawy! Przekonali się o tym uczestnicy projektu LATO W BIBLIOTECE. Podobnie jak w latach ubiegłych  Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Olkuszu zaproponowała wszystkim chętnym dzieciom i młodzieży wyjątkową formę spędzania wakacji.

Partnerem projektu była Firma FIBER – INTERKONEKT - Aleksander Barczyk, Tomasz Furman sp. j. w Wolbromiu.

W każdy wakacyjny poniedziałek dzieci od 4 do 6 lat brały udział w KREATYWNYCH ZABAWACH Z KSIĄŻKĄ. Na spotkaniach najmłodsi czytelnicy słuchali fragmentów książek, bajek i wierszy, wybrali się do magicznego świata KAMISHIBAI oraz wzięli udział w warsztatach art-recyklingu i zabawach ruchowych.

We wtorki z kolei uczestnicy zajęć (od 7 do 12 lat ) odbyli niezwykłą i fantastyczną PODRÓŻ DO PRZESZŁOŚCI. W czasie kreatywnych warsztatów dzieci i młodzież m.in. odkryli tajemnice egipskich piramid, uczestniczyli w starożytnych igrzyskach olimpijskich, odwiedzili pracownię Marii Skłodowskiej-Curie i poznali całkiem nieodległe czasy PRL-u. Dodatkowo uczestnicy zajęć wzięli udział w kreatywnych warsztatach upcyklingu i art-recyklingu. Podsumowaniem warsztatów był gra terenowa przygotowana przez olkuską Straż Miejską i Bibliotekę. Wszyscy uczestnicy gry otrzymali nagrody książkowe ufundowane przez Straż Miejską w Olkuszu.

W każdą wakacyjną środę natomiast młodzież (od 10 do 14 lat) brała udział w wyjątkowych warsztatach organizowanych w ramach WAKACYJNEJ STREFY GAMINGOWEJ. Uczestnicy  zajęć nie tylko brali udział w turniejach gier planszowych i komputerowych, ale też uczestniczyli w warsztatach programowania i kodowania. A dzięki naszemu partnerowi i sponsorowi - Firmie FIBER – INTERKONEKT - Aleksander Barczyk, Tomasz Furman sp. j. w Wolbromiu młodzież wzięła też udział w wyjątkowych i inspirujących warsztatach robotyki z Lego Education Spike Prime, prowadzonych przez Firmę Mistrzowie Robotyki. Młodzież m.in. budowała niesamowite pojazdy, które później brały udział w emocjonujących wyścigach!

Na zakończenie wszyscy uczestnicy projektu LATO W BIBLIOTECE otrzymali drobne upominki od naszych partnerów i sponsorów.

Bardzo dziękujemy  za wsparcie wakacyjnego projektu naszym partnerom – Firmie FIBER – INTERKONEKT - Aleksander Barczyk, Tomasz Furman sp. j. w Wolbromiu, Bankowi PEKAO   O/ Olkusz i Straży Miejskiej w Olkuszu oraz sponsorowi – Firmie Velvet CARE w Kluczach.

A dzieciom i młodzieży dziękujemy za wspaniałą zabawę i zapraszamy do udziału w bezpłatnych zajęciach i warsztatach organizowanych w Bibliotece w roku szkolnym.