Urząd Miasta i Gminy Olkusz

Ułatwienia

Menu Główne

Artykuły:

Zakończyła się realizacja kolejnych dwóch inwestycji w Gorenicach: zagospodarowania terenu placu szkolnego przy Szkole Podstawowej w Gorenicach oraz modernizacji obiektu sportowego w Gorenicach. Zadania zostały zrealizowane na zlecenie Gminy Olkusz w ramach Gminnego Programu Rewitalizacji.

Wkrótce zostanie rozstrzygnięty przetarg na realizację zadania pt. „Teren rekreacyjno-sportowy przy Szkole Podstawowej w Gorenicach - zagospodarowanie terenu placu szkolnego po stronie

17,5 mln złotych – na tyle opiewają dwie inwestycje, które w poniedziałek 17 maja zostały uroczyście odebrane i przekazane do użytku przez władze miasta oraz województwa. Największa z nich – Park Czarna Góra – kosztowała ponad 14,5 mln złotych. Przeszło 9 mln złotych wyniosło dofinansowanie ze środków unijnych. Oficjalnie do użytku zostały przekazane także plac przed Miejskim Ośrodkiem Kultury, nowa infrastruktura w budynku Domu Kultury, a także wokół Stawu Tomsi i na Dawnym Starostwie.

Dobiegły końca prace rewitalizacyjne w obrębie Parku Czarna Góra. Wartość wszystkich prac to 14,4 mln złotych, z czego 9 mln złotych zostało zabezpieczone dzięki uzyskanemu dofinansowaniu z Gminnego Programu Rewitalizacji. W niedalekiej przyszłości Park zostanie otoczony ogrodzeniem oraz rozbudowany o trybuny z pełnym zapleczem sanitarnym i miejscami parkingowymi.

Dobiegają końca prace związane z kompleksowym zagospodarowaniem terenu

Jeszcze wiosną tego roku do listy atrakcji Dolinki na Osiedlu Młodych będzie można dopisać fontannę. Prace związane z przygotowaniem do jej budowy już się rozpoczęły. Sama inwestycja finansowana jest przez Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Olkuszu, które w tym roku obchodzi jubileusz 65-lecia .

Zrewitalizowany teren Dolinki na Osiedlu Młodych stał się miejscem, w którym mieszkańcy bardzo chętnie spędzają czas. Nowa infrastruktura sprawia, że niemal każdy znajduje coś dla siebie – zarówno amatorzy aktywnego odpoczynku, jak i zwolennicy spokojnych spacerów po nowych alejkach. Już niebawem, bo wiosną przyszłego roku, do listy atrakcji będzie można dopisać… fontannę.

Dobiegły końca prace, polegające na przebudowie holu górnego oraz klatki schodowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Olkuszu. Inwestycja, zrealizowana dzięki środkom pozyskanym przez Gminę Olkusz z Gminnego Programu Rewitalizacji, kosztowała ponad pół miliona złotych. Zakończona przebudowa, wspólnie z zagospodarowaniem placu wokół budynku MOK, to tylko część z prac, zaplanowanych w tej części miasta. Ich łączna wartość sięga 3 milionów złotych.

Sprzyjające warunki atmosferyczne w ostatnich dniach zachęciły naszych mieszkańców do wznowienia aktywności na świeżym powietrzu. W ostatni weekend lutego udostępnione zostały place zabaw, urządzenia sprawnościowe i siłownia zewnętrzna, a także ciągi pieszo-rowerowe, przylegające do obiektów sportowych zrewitalizowanego Parku Czarna Góra. Odbyły się również pierwsze treningi olkuskich drużyn sportowych.

Dobiegły końca prace modernizacyjne budynku Przedszkola Nr 8 przy ul. Legionów Polskich 12 w Olkuszu wraz z zagospodarowaniem terenu wokół budynku. Projekt uzyskał dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014 – 2020, a jego zakończenie zbiegło się w czasie z jubileuszem 40-lecia istnienia przedszkola.

Zakończyły się prace przy rewitalizacji Dolinki na Osiedlu Młodych. To miejsce chętnie odwiedzane przez mieszkańców zmieniło się nie do poznania. Nowe ścieżki, boiska, miejsca wypoczynkowe oraz parkingi, a przede wszystkim – znaczna poprawa estetyki tego miejsca – te zmiany już cieszą mieszkańców. Prace były realizowane dzięki znacznemu dofinansowaniu uzyskanemu w ramach Gminnego Programu Rewitalizacji.

Konferencja prasowa, a wcześniej wizyta studyjna, wypełniły program poniedziałkowego spotkania burmistrza Romana Piaśnika, władz wojewódzkich z wicemarszałkiem Województwa Małopolskiego Łukaszem Smółką oraz wojewodą małopolskim Łukaszem Kmitą, radnym wojewódzkim Andrzejem Wójcikiem oraz radnymi Rady Miejskiej w Olkuszu. W ten uroczysty sposób zakończona została realizacja trzech miejskich projektów, realizowanych w ramach Gminnego Programu Rewitalizacji. Ich wartość przekroczyła 9 milionów złotych.

Dobiegają końca prace rewitalizacyjne w obrębie Parku Czarna Góra. Pozostały do wykonania ostatnie nasadzenia drzew oraz prace porządkowe, dlatego możemy się spodziewać, że niebawem obiekt zostanie oddany do użytku. Wartość wszystkich prac to 14,4 mln złotych, z czego 9 mln złotych zostało zabezpieczone dzięki uzyskanemu dofinansowaniu z Gminnego Programu Rewitalizacji. W niedalekiej przyszłości Park zostanie jeszcze rozbudowany o trybuny z pełnym zapleczem sanitarnym.

W olkuskim magistracie rozstrzygnięto przetarg na realizację kompleksowego zagospodarowania terenu wokół stawu przy ul. Nullo (wraz z terenem Starego Cmentarza). Zostało ono wpisane do Gminnego Programu Rewitalizacji, dzięki czemu Gmina Olkusz uzyskała wsparcie ze środków unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014 – 2020.