Urząd Miasta i Gminy Olkusz

Ułatwienia

Menu Główne

Artykuły:

Lodowisko z torem curlingowym, korty tenisowe, boiska do siatkówki, piłki nożnej i ręcznej, tory do jazdy na rolkach, zawody akrobatyki, a nawet turnieje sztuk walki już niedługo zawitają do Olkusza – do nowego obiektu, którego budowa rozpoczęła się już na terenie Parku Czarna Góra. To kolejna inwestycja, która znacząco podniesie atrakcyjność tego wyjątkowego centrum sportowo-rekreacyjnego, zlokalizowanego w Srebrnym Mieście.

Z głębokim smutkiem zawiadamiamy, że w wieku 76 lat zmarł druh Wacław Bernaś, wieloletni Naczelnik Ochotniczej Straży Pożarnej w Olkuszu

Już wkrótce wielkie, muzyczne święto, czyli XXIV Międzynarodowe Olkuskie Dni Muzyki Organowej i Kameralnej

W sobotę 2 września na olkuskim rynku mieszkańcy Olkusza wzięli udział w wydarzeniu „Pożegnanie Lata 2023”.

Przedłużone o kilka dni wakacje dobiegły końca. Młodzież szkolna wróciła do szkół, by rozpocząć nowy rok 2023/2024. Oficjalne miejsko-gminne rozpoczęcie roku szkolnego miało miejsce w Szkole Podstawowej Nr 3 im. Marcina Biema w Olkuszu.

Iście letnia pogoda towarzyszyła uczestnikom wydarzeń, jakie odbywały się w miniony weekend w Olkuszu i pod zamkiem Rabsztyn podczas Juromanii – Święta Jury Krakowsko – Częstochowskiej.

Już w najbliższą sobotę 9 września, na olkuskim rynku o godz. 11.00 rozpocznie się ogólnopolska akcja „Narodowe Czytanie"

Wakacje w Bibliotece to gwarancja świetnej zabawy! Przekonali się o tym uczestnicy projektu LATO W BIBLIOTECE. Podobnie jak w latach ubiegłych  Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Olkuszu zaproponowała wszystkim chętnym dzieciom i młodzieży wyjątkową formę spędzania wakacji.

W sobotnie słoneczne przedpołudnie 9 września 2023 r. olkuski Rynek wypełnił się miłośnikami polskiej literatury klasycznej. Okazją do spotkania była 12. edycja Narodowego Czytania – ogólnopolskiej akcji organizowanej pod Patronatem Honorowym Pary Prezydenckiej.

Organizatorem przedsięwzięcia była Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Olkuszu, a współorganizatorem Urząd Miasta i Gminy Olkusz.

Uczestników wydarzenia powitał Pan Roman Piaśnik – Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz.

W ramach ww. konkursu sołectwo Zimnodół otrzymało wyróżnienie w kategorii „Nowatorska Małopolska Wieś”. Głównym założeniem konkursu było wyróżnienie sołectw i ich mieszkańców, które aktywnie działają na rzecz podniesienia atrakcyjności małopolskiej wsi. W kategorii „Nowatorska Małopolska Wieś” oceniane były przede wszystkim inicjatywy prospołeczne dotyczące zwłaszcza seniorów i dzieci, edukacja na wsi oraz wykorzystanie lokalnego potencjału gospodarczego.

Dzisiaj pod pomnikiem „Poległym za Ojczyznę i pomordowanym przez faszystów 1939-1945” w Parku Miejskim odbyły się obchody 84. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Uczestnicy uroczystości uczcili minutą ciszy pamięć mieszkańców Olkusza i ziemi olkuskiej, którzy zginęli podczas wojny. Okolicznościowe wiązanki kwiatów złożyli pod pomnikiem przedstawiciele organizacji kombatanckich oraz władz miasta. Wiązankę złożyli: Roman Piaśnik Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz, Jan Kucharzyk – Przewodniczący Rady Miejskiej oraz wiceburmistrzowie Dariusz Murawski i Marcin Wiercioch.

Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz informuje,

że w okresie 12.09.2023r. – 02. 10.2023r. prowadzona będzie kolejna tura naboru wniosków na mieszkania

w nowo budowanym budynku przy ul. Dworskiej/Kolejowej w Olkuszu.

Informacje szczegółowe dostępne pod nr tel. 32 626 01 10, 32 643 02 51 lub http://otbs.olkusz.pl/.

 

 

Dokumenty do pobrania:

wniosek

zasady_naboru

zasady naboru obowiązujące od 31.08.23 r.

załącznik_nr_1_do_wniosku

załącznik_nr_2_do_wniosku

załącznik_nr_3_do_wniosku

 

TYTUŁ PROJEKTU

Termomodernizacja budynku Szkoły Podstawowej nr 6 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2 w Olkuszu w Gminie Olkusz

Projekt dofinansowany w ramach REGIONALNEGO PROGRAMU OPERACYJNEGO WOJEWÓDZTWA MAŁOPOLSKIEGO NA LATA 2014-2020

 

Oś 4 Regionalna polityka energetyczna

Działanie 4.3 Poprawa efektywności energetycznej w sektorze publicznym i mieszkaniowym

Poddziałanie 4.3.2 Głęboka modernizacja energetyczna budynków użyteczności publicznej – spr

W związku z pojawiającymi się w przestrzeni publicznej informacjami o kolejnych potwierdzonych przypadkach zakażenia bakterią Legionella pneumophila – także w województwie małopolskim – burmistrz Roman Piaśnik informuje, że na terenie Gminy Olkusz używanie wody dostarczanej przez Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji sp. z o.o. do celów sanitarnych oraz spożywczych jest bezpieczne. Jednocześnie na początku tygodnia burmistrz odbył spotkanie z zarządem Wodociągów oraz przedstawicielem Państwowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Olkuszu, by ustalić, czy istnieje potrzeba podjęcia prewencyjnych działań w celu zminimalizowania zagrożenia bakterią w budynkach użyteczności publicznej oraz wśród Mieszkańców.