Urząd Miasta i Gminy Olkusz

Ułatwienia

Menu Główne

Artykuły:

Trwają przygotowania do VI Olkuskiego Biegu Ulicznego „Srebrna Dziesiątka”, jaki odbędzie się w sobotę 2 września.

Aż siedem najciekawszych atrakcji turystycznych Miasta i Gminy Olkusz zakwalifikowało się do drugiego etapu konkursu  „Turystyczne Skarby Małopolski”

Tłumy Mieszkańców oraz Gości Kosmolowa świętowały dożynki gminne w tej miejscowości, które odbyły się w niedzielę 27 sierpnia 2023 roku. Burmistrz Roman Piaśnik, sołectwo Kosmolów oraz Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu zaprosili do wspólnej zabawy już od południa do późnych godzin nocnych.

Widowiskowy festyn historyczny „Sarmaci w Rabsztynie”, a także ciekawe wydarzenia kulturalne i sportowe nawiązujące do historii Srebrnego Miasta, to jedynie część atrakcji, jakie czekają

Roman Piaśnik Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz oraz Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu zapraszają na Pożegnanie Lata z Foodtruckami.

Roman Piaśnik, Burmistrz Miasta i Gminy w Olkuszu serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańcówna EVENT EKOLOGICZNY, który odbędzie się 1 września 2023 r. w godzinach 14:00-17:00 na olkuskim rynku.

W programie przewidziano strefę dla dzieci, w której zaplanowano gry i zabawy dla najmłodszych związane z ekologicznymi źródłami ogrzewania, a także grę miejską dotyczącą segregacji odpadów. Nie zabraknie również strefy dla dorosłych, w ramach której odbędą się konsultacje eksperckie wraz z prezentacją nowoczesnych ekologicznych źródeł energii.

Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz informuje, że do 11 września 2023r. trwa kolejna tura naboru wniosków na mieszkania w nowo budowanym budynku przy ul. Dworskiej/Kolejowej w Olkuszu.

Informacje szczegółowe dostępne pod nr tel. 32 626 01 10, 32 643 02 51 lub http://otbs.olkusz.pl/.

 

 

Dokumenty do pobrania:

wniosek

zasady_naboru

załącznik_nr_1_do_wniosku

załącznik_nr_2_do_wniosku

załącznik_nr_3_do_wniosku

 

 

 

Aktualizacja: 5.10.2023

Od dnia 5.10.2023 będą realizowane prace remontowe w obrębie jezdni i parkingu zlokalizowanego w rejonie bloków przy ul. E. Orzeszkowej 12 i 14, według zaznaczonej kolejności 1-2-3. Natomiast w rejonie oznaczonym będą trwały prace związane z budową wodociągu, a następnie przebudową chodnika.

Następnie przystąpimy do budowy chodnika w terenie oznaczonym 5, parkingu w miejscu oznaczonym 4. Kolejnym etapem będzie wykonanie prac brukarskich w rejonie pętli autobusowej – 6. Ostatnim etapem będzie wykonanie nawierzchni asfaltowej w obszarach 3, 4, 7 oraz wokół pętli autobusowej. Prosimy o uprzątnięcie zaparkowanych pojazdów w godzinach 7 -19 zgodnie z postępem prac.

Za utrudnienia przepraszamy.

Wykonawca

P.P.H.U. BUD-RYS
Łukasz Bazior

Orzeszkowej

 

 

Aktualizacja: 18.09.2023

Od dnia  19.09.2023 będą realizowane prace remontowe w obrębie jezdni i parkingu zlokalizowanego w rejonie bloku przy ul. E. Orzeszkowej 18 - na mapie zaznaczone kolorem zielonym. Natomiast na jezdni oznaczonej kolorem żółtym utrudnione będzie poruszanie się pojazdów w trakcie wykonywania prac w godzinach 7-17

Prosimy o uprzątnięcie zaparkowanych pojazdów w rejonie zaznaczonym poniżej.

Orzeszkowej

 

Z dniem 28.08.2023 r. planowane jest rozpoczęcie prac w ul. E. Orzeszkowej na odcinku od bloku nr 2 do nr 6.

Orzeszkowej

Za utrudnienia przepraszamy.

P.P.H.U. BUD-RYS

 

 

POSTANOWIENIE NR 204/2023 Komisarza Wyborczego w Krakowie II z dnia 12 października 2023 r. w sprawie zmian w składach Obwodowych Komisji Wyborczych

POSTANOWIENIE NR 203/2023 Komisarza Wyborczego w Krakowie II z dnia 11 października 2023 r. w sprawie zmian w składach Obwodowych Komisji Wyborczych

POSTANOWIENIE NR 195/2023 Komisarza Wyborczego w Krakowie II z dnia 29 września 2023 r. w sprawie zmian w składach Obwodowych Komisji Wyborczych

POSTANOWIENIE NR 190/2023 Komisarza Wyborczego w Krakowie II z dnia 28 września 2023 r. w sprawie zmian w składach Obwodowych Komisji Wyborczych

POSTANOWIENIE NR 187/2023 Komisarza Wyborczego w Krakowie II z dnia 27 września 2023 r. w sprawie zmian w składach Obwodowych Komisji Wyborczych

UCHWAŁA NR 211/2023 PAŃSTWOWEJ KOMISJI WYBORCZEJ z dnia 25 września 2023 r. w sprawie wytycznych dla obwodowych komisji wyborczych dotyczących zadań i trybu przygotowania oraz przeprowadzenia głosowania w obwodach głosowania utworzonych w kraju w wyborach do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej i do Senatu Rzeczypospolitej Polskiej oraz w referendum ogólnokrajowym zarządzonych na dzień 15 października 2023 r.

Informacja o szkoleniu Obwodowych Komisji Wyborczych

Postanowienie Komisarza Nr 185/2023 Komisarza Wyborczego w Krakowie II z dn. 25 września 2023 r. w sprawie powołania obwodowych komisji wyborczych w wyborach do Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej i Senatu Rzeczpospolitej Polskiej zarządzonych na dzień 15 października 2023 r.

INFORMACJA Komisarza Wyborczego w Krakowie II z dnia 19 września 2023 r.

INFORMACJA Komisarza Wyborczego w Krakowie II z dnia 18 września 2023 r.

Obwieszczenie Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz z dnia 5 września 2023 r. o numerach oraz granicach obwodów głosowania, wyznaczonych siedzibach obwodowych komisji wyborczych oraz możliwości głosowania korespondencyjnego i przez pełnomocnika w wyborach do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej i do Senatu Rzeczypospolitej Polskiej zarządzonych na dzień 15 października 2023 r.

UCHWAŁA NR 11/2019 PAŃSTWOWEJ KOMISJI WYBORCZEJ z dnia 27 lutego 2019 r. w sprawie powoływania obwodowych komisji wyborczych w obwodach głosowania utworzonych w kraju, w wyborach do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej i do Senatu Rzeczypospolitej Polskiej, Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej oraz do Parlamentu Europejskiego

Komunikat Okręgowej Komisji Wyborczej w Krakowie II o składzie, siedzibie i pełnionych dyżurach

Informacja Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz z dnia 23 sierpnia 2023 r. o miejscach na obszarze Miasta i Gminy Olkusz przeznaczonych na bezpłatne umieszczanie urzędowych obwieszczeń wyborczych i plakatów wszystkich komitetów wyborczych.

UCHWAŁA NR 71/2023 PAŃSTWOWEJ KOMISJI WYBORCZEJ z dnia 17 sierpnia 2023 r. zmieniająca uchwałę w sprawie powoływania obwodowych komisji wyborczych w obwodach głosowania utworzonych w kraju, w wyborach do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej i do Senatu Rzeczypospolitej Polskiej, Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej oraz do Parlamentu Europejskiego

UCHWAŁA NR 50/2023 PAŃSTWOWEJ KOMISJI WYBORCZEJ z dnia 14 sierpnia 2023 r. zmieniająca uchwałę w sprawie powoływania obwodowych komisji wyborczych w obwodach głosowania utworzonych w kraju, w wyborach do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej i do Senatu Rzeczypospolitej Polskiej, Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej oraz do Parlamentu Europejskiego

OBWIESZCZENIE PAŃSTWOWEJ KOMISJI WYBORCZEJ z dnia 14 sierpnia 2023 r. o okręgach wyborczych w wyborach do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej i do Senatu Rzeczypospolitej Polskiej, zarządzonych na dzień 15 października 2023 r. - wyciąg - Okręgowa Komisja Wyborcza w Krakowie II

OBWIESZCZENIE PAŃSTWOWEJ KOMISJI WYBORCZEJ z dnia 14 sierpnia 2023 r. o okręgach wyborczych w wyborach do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej i do Senatu Rzeczypospolitej Polskiej, zarządzonych na dzień 15 października 2023 r.

Szanowni Państwo,

Roman Piaśnik Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz zaprasza wszystkich zainteresowanych skorzystaniem z dofinansowania na zakup i montaż instalacji fotowoltaicznych, pomp ciepła oraz magazynów energii na spotkania informacyjne.

Blisko 33 mln złotych – na tę kwotę opiewają trzy wnioski złożone przez burmistrza Romana Piaśnika do rządowego funduszu Polski Ład. Przewidziano w nich m.in. budowę lub modernizację obiektów użyteczności publicznej, kolejne inwestycje drogowe, a także dalsze prace zwiększające atrakcyjność zamku w Rabsztynie. Osobna część, na którą władze Gminy Olkusz zwróciły uwagę, dotyczy niwelowania zagrożeń podtopieniami w konsekwencji likwidacji wydobycia przez ZGH „Bolesław” SA.

Letni Festiwal Organowy „Organy Srebrnego Miasta 2023” pod honorowym patronatem Romana Piaśnika – Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz dobiegł końca. 19 i 20 sierpnia wysłuchaliśmy dwóch ostatnich koncertów.

Gmina Olkusz prowadzi obecnie – wartą blisko 26 mln złotych – „drogową rewolucję”, polegającą na przebudowie kilkunastu ulic z terenu Miasta i Gminy Olkusz. To nie koniec drogowych planów inwestycyjnych, bowiem burmistrz Roman Piaśnik złożył kolejne wnioski o dofinansowanie budowy ul. Zielonej, dokończenia przebudowy ul. Kpt. Hardego, a także budowy nowego układu drogowego, usprawniającego komunikację w obrębie ul. Wspólnej w Olkuszu. Szacowane koszty realizacji tych inwestycji przekraczają 55 mln złotych.