Urząd Miasta i Gminy Olkusz

Ułatwienia

Menu Główne

Artykuły:

„Cały Olkusz czyta dzieciom” – pod takim hasłem w poniedziałkowe przedpołudnie 12 czerwca 2023 r.  na olkuskim Rynku odbyła się impreza plenerowa, kończąca obchody XXII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom pod hasłem „Książka jest jak ogród”, organizowane przez olkuską Bibliotekę.

Patronat honorowy nad imprezą objął Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz. Patronat medialny objęły:  „Gazeta Olkuska” i „Przegląd Olkuski”.

Zachęcamy do głosowania na zamek Rabsztyn oraz Podziemny Olkusz w XII edycji ogólnopolskiego plebiscytu „Top Atrakcje 2023”, czyli rankingu najpiękniejszych atrakcji turystycznych w Polsce w danym roku.

W tym roku obchodzimy 81. rocznicę zagłady olkuskich Żydów. Główna część uroczystości odbyła się we wtorek 13 czerwca,

Informacja Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz o przystąpieniu do wyborów ławników na kadencję  2024 - 2027

Gmina Olkusz otrzymała 19.000 zł z konkursu „Kapliczki Małopolski" na konserwację techniczną i estetyczną kamiennej figury

Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz informuje, że w okresie 12-26 czerwca 2023r. prowadzona będzie II tura naboru wniosków na lokale mieszkalne w nowo budowanym budynku wielorodzinnym przy ul. Dworskiej/Kolejowej w Olkuszu.

Inwestor: Olkuskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o.

Kompletne wnioski o zawarcie umowy najmu (w formie papierowej) przyjmowane będą w Urzędzie Miasta i Gminy w Olkuszu, w Wydziale Geodezji i Gospodarki Mieniem, (Rynek 1, pok. 110-parter) w godz.: pon. od 8.00 do 16.00., wt.-pt. od 7.00 do 15.00 w dniach 12-26 czerwca 2023r. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Informacje szczegółowe dostępne pod nr tel. 32 626 01 10.

 

Dokumenty do pobrania:

wniosek

zasady_naboru

załącznik_nr_1_do_wniosku

załącznik_nr_2_do_wniosku

załącznik_nr_3_do_wniosku

Świetnego wyboru dokonali wszyscy ci, którzy postanowili spędzić pierwszy weekend czerwca na wspólnej zabawie na olkuskim rynku podczas Święta Srebra – Dni Olkusza 2023

30 maja 2023 roku odbyła się sesja, w czasie której Rada Miejska w Olkuszu zdecydowała o udzieleniu burmistrzowi Romanowi Piaśnikowi wotum zaufania oraz absolutorium za wykonanie budżetu za 2022 rok.

Tysiące Mieszkańców i Gości Srebrnego Miasta przybyło w weekend 3-4 czerwca, by wspólnie świętować Dni Olkusza. Fani z pewnością na długo zapamiętają koncerty swoich ulubionych gwiazd, występujących w niedzielę: Zespołu IRA oraz piosenkarki Margaret. Dużą energię sceniczną zaprezentował również Nick Sinckler, który – wspólnie z Morningstar Orchestra – przypomniał utwory Micheala Jacksona, w niezwykłej symfonicznej aranżacji.

Piękna, słoneczna pogoda towarzyszyła wydarzeniom pierwszego dnia Święta Srebra – Dni Olkusza 2023.

Projekt dofinansowany z dotacji celowej budżetu państwa w ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025”, edycja 2023 r.

Źródło finansowania:

W dniu 24.05.2023 r. podpisano Umowę dotacji pomiędzy Wojewodą Małopolskim a Gminą Olkusz.

Na podstawie powyższej umowy, Gmina Olkusz otrzymała w 2023 roku dotację celową z budżetu państwa na realizację zadań w ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025” w kwocie 41 000,00 zł.

Niezwykle radosny charakter przybrały uroczyste obchody, kończące cykl wydarzeń, organizowanych w Szkole Podstawowej w Gorenicach, z okazji jubileuszu 70-lecia jej istnienia. Zaproszeni goście nie szczędzili z tej okazji życzeń, a także pochwał pod adresem uzdolnionej młodzieży.

Projekt „Małopolska Tarcza Humanitarna. Fundusze Europejskie dla Ukrainy – Pakiet Edukacyjny”

 

Gmina Olkusz otrzymała dofinansowanie w ramach 15 Osi Priorytetowej REACT-EU (EFS) dla sprostania wyzwaniom migracyjnym Działanie 15.2 REACT-EU dla sprostania wyzwaniom migracyjnym – pakiet edukacyjny Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020. Przyznana kwota na realizację zadania grantowego wynosi 400 000,00 zł.

Dzisiaj w olkuskim Centrum Kultury przy ulicy Szpitalnej odbywał się VI Olkuski Dzień Seniora,